Podwyżki dla emerytów i rencistów. Wszyscy świadczeniobiorcy zostaną o tym poinformowani indywidualnie

Podwyżki dla emerytów i rencistów. Wszyscy świadczeniobiorcy zostaną o tym poinformowani indywidualnie

wyzsza emerytura 2024

Podaj dalej

Nic tak nie cieszy emerytów i rencistów jak podwyżki. A tych w ostatnim czasie nie brakowało, podobnie zresztą jak innych dodatków. Wspomnieć by tutaj można o 13. emeryturze, która niedawno trafiła na konta wszystkich świadczeniobiorców. Teraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozsyłka do wszystkich osób informację na ten temat, także należy oczekiwać listu.

Przyszły podwyżki, czas na informację

podwyzki protest czynsz ciepło
Freepik

Czego dowiedzą się tak naprawdę emeryci i renciści z listu, jaki wysyła do nich ZUS? Będzie tam szczegółowa informacja na temat decyzji o nowej wysokości emerytury lub renty po waloryzacji, ale także o przyznaniu tzw. trzynastki. Od tego roku, a dokładnie od  1 marca emerytury i renty wzrosły aż o 14,8 procent! To sprawiło, że minimalna emerytura wynosi obecnie 1588,44 zł brutto.

„Wysyłka listu to standardowa procedura, która wynika z prawnego obowiązku Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Każdy emeryt i rencista otrzyma decyzję z ZUS z informacją o nowej wysokości swojego świadczenia. Tak jak w ubiegłym roku decyzję o nowej wysokości emerytury lub renty po waloryzacji oraz o przyznaniu tzw. trzynastki seniorzy otrzymają w jednej przesyłce pocztowej” — przekazał rzecznik ZUS Paweł Żebrowski.

Tak naprawdę wiadomości jakie otrzymają seniorzy będą tylko formalnością. Doskonale bowiem już wiedzą, że otrzymali podwyżki, a także wiedza już, że na ich konto wpłynęły wspomniane trzynastki. Teraz jedynie otrzymają formalną wiadomość, co w ostatnim czasie się wydarzyło, że ich na ich konto wpływa znacznie większa gotówka, niż wcześniej.

dodatek waloryzacja renta emerytura
fot. freepik

W drodze kolejny dodatek

Po wakacjach nadejdzie czas na kolejny dodatek, jaki otrzymają emeryci oraz renciści. Tym razem będzie to tzw. czternastka. Będzie to kolejny dodatek, jakie wzmocni finanse osób starszych i tych najbardziej potrzebujących. Warto również wspomnieć, że wiele osób otrzymało znacznie większe zwroty za PIT. Rząd śmiało stwierdził, że można to traktować jako ”piętnastkę”.

Choć inflacja daje mocno w kość wszystkim, to jednak rząd stara się pomóc tym najbardziej potrzebującym. Emeryci i renciści są na pewno grupą osób, która wymaga wsparcia. Niskie świadczenia sprawiają, że bez podwyżki ciężko byłoby wytrzymać do kolejnego przelewu z ZUS. Choć i tak dla wielu nie jest to proste.

emerytura babcia dziadek
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News