Podano prognozy ceny paliw na przyszły tydzień. Benzyna, diesel, LPG, nie jest dobrze

Podano prognozy ceny paliw na przyszły tydzień. Benzyna, diesel, LPG, nie jest dobrze

LPG ceny paliw

Podaj dalej

Po raz kolejny nie ma dobrych informacji dla kierowców, jeżeli chodzi o ceny paliw na kolejny tydzień. Nie licząc benzyny Pb95 wszystkie inne paliwa mają zdrożeć, bądź utrzymać swoją cenę. Choć nawet patrząc na nasze tradycyjne paliwo nie można mieć pewności, że jego cena faktycznie spadnie. Zwłaszcza, że wedle analityków ma być to dość symboliczny spadek i zapewne na wielu stacjach może być nawet nie brany pod uwagę.

Ceny paliw dalej rozczarowują

ceny paliw diesel benzyna lpg
e-petrol.pl

W najnowszej analizie e-petrol widzimy, że Pb98 może podrożeć o dwa grosze, choć jego maksymalna średnia cena nie powinna się zmienić. W przypadku benzyny Pb95 sytuacja jest odwrotna, bowiem tutaj prognozuje się, iż cena będzie niższa o dwa grosze. To zatem nic innego jak czysta kosmentka i standardowe ruchy z jakimi mamy do czynienia.

Podobnie wyglądała sytuacja tydzień temu z olejem napędowym. Szacowało się, że jego cena się utrzyma, a okazało się, że zdrożał o cztery grosze. I teraz też notowania wskazują, że będzie podobnie, a więc cena będzie rosła. Diesel zatem niweluje różnicę wobec benzyny i różnica cenowa między tymi paliwami będzie niższa.

Jeżeli chodzi o LPG tutaj nie przewidywane są żadne zmiany. Warto jednak zauważyć, że przed weekendem cena autogazu powędrowała w górę. A to może przyczynić się do tego, że w środku przyszłego tygodnia będziemy już w pełni świadomi tego, że odntotowany został kolejny duży i niespodziewany skok. Tutaj sytuacja jest dość dynamiczna, o czym już przekonaliśmy się niejednokrotnie na niekorzyść.

Rynek zapowiada wzrosty cen

Z płynących informacji nie tylko z Polski, Europy, ale i ze świata wniosek jest jeden – taniej w najbliższym czasie na pewno nie będzie. Wręcz przeciwnie, można spodziewać się kolejnych podwyżek. Te jednak będą następować jak zawsze stopnio, grosz do grosza. Aż znów obudzimy się pewnego dnia i dojdzie do nas, że płacimy więcej o ponad 10 groszy niż jeszcze nie tak dawno, gdy tankowaliśmy.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News