Podano nową cenę za LPG. Tak taniego tankowania nie było od wielu miesięcy. Kierowcy, ruszą w podróż

Podano nową cenę za LPG. Tak taniego tankowania nie było od wielu miesięcy. Kierowcy, ruszą w podróż

lpg-paliwo-ceny-paliw

Podaj dalej

Coraz większe powody do zadowolenia mają kierowcy jeżdżący na LPG. W najnowszym zestawieniu odnotowano kolejny spadek ceny hurtowej. Oznacza to, że lada moment tankownie autogazu będzie jeszcze tańsze! Cena poniżej kwoty 3 złote na coraz większej ilości stacji paliw niebawem może już nikogo nie dziwić.

LPG ratunkiem finansowym

LPG autogaz ceny
fot. freepik

Coraz lepsze wiadomości dochodzą w kontekście tankowania LPG w Polsce. Już od dobrych kilku tygodniu autogaz nieustannie tanieje i dochodzi do cen, które jeszcze kilka miesięcy temu wydawały się całkowitą abstrakcją. Niedługo po tym jak rozpoczęła się wojna na Ukrainie mówiono o tym, że za to paliwo przyjdzie Polakom płacił ponad 4 złote za litr.

Okazuje się, że takie ceny to jak na razie to nic innego jak nietrafione prognozy. LPG po chwilowym wzroście ceny nieustannie tanieje. Obecnie jego średnia jest na poziomie 2,84 zł/l. Doliczając do tej kwoty podatek cena jaką powinniśmy widzieć na stacjach to 3,06 zł/l, dodając do tego marżę.

Warto jednak mieć na uwadze, że to średnia kwota, a więc na wielu stacjach paliw będzie jeszcze taniej niż było. A były już widziane ceny na poziomie 2,99 zł/l, a więc niebawem będzie można zobaczyć jeszcze mniejszą kwotę. To zachęca niewątpliwie do podróżowania i tego, aby po prostu korzystać z samochodu. Zupełnie inaczej wygląda sytaucja u tych, co muszą tankować diesel czy benzynę.

lpg gaz autogaz
fot. freepik

Wakacje tańsze niż rok temu

To na pewno duże zaskoczenie, że jadąc na wakacje w tym roku zapłacimy taniej za LPG niż rok temu. Zachęci to niewątpliwie wiele osób do tego, aby wybrać się nad polskie morze czy w inne piękne rejony kraju – nawet na weekend. Podróżowanie na autogazie staje się w obecnych czasach czymś wyjątkowym i wręcz uznawanym za ”darmowym”.

Oby ten sen szybko się nie skończył, ale jak na razie na horyzoncie nie ma niczego, co mogłoby zakłócić ten piękny sen. Byle tylko politycy, widząc okazję do, że jest możliwość zarobienie, nie zaczęli macać palców w tym paliwie. Bo nie ma co się oszukiwać, ale będzie ono niezwykle tanie w porównaniu do innych paliw.

LPG paliwo autogaz
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News