Po jaki tani samochód z instalacją LPG najlepiej sięgnąć? Tutaj liczą się wyłącznie koszty eksploatacji

Po jaki tani samochód z instalacją LPG najlepiej sięgnąć? Tutaj liczą się wyłącznie koszty eksploatacji

lpg osiagi tankowanie

Podaj dalej

Rynek używanych samochód niewątpliwie jest bardzo obfity. Większość osób decyduje się jednak na zakup taniego samochodu, ale dobrego i sprawnego, a najlepiej z instalacją LPG. Mówimy tutaj o kosztach do 20 tysięcy złotych, bowiem dla większości osób co maksymalna granica wydatku na samochód.

Jaki samochód z LPG?

Za taką cenę można znaleźć mimo wszystko dobry i ciekawy samochód, co jednak też nie jest proste. Zwłaszcza taki który będzie nam po prostu służył, a awarie miewał jak najrzadziej. Jeżeli stawiamy na autogaz warto jednak skupić się w dużej mierze na kilku modelach pojazdów.

Jednym z takich samochodów jest Opel Astra, do którego bardzo wiele osób montuje LPG. Ma on dobre opinie jako auto współpracujące z gazem. Nie inaczej jest z takimi pojazdami jak Skoda Octavia i Fabia, Ford Focus, Renault Megane i Clio.

Te marki i modele są z reguły najczęściej szukane, jeżeli chodzi o zestaw z gotową już instalacją gazową. Nie ma wątpliwości, że na tę chwilę szukanie aut z LPG w dobrym stanie to sztuka. Jeżeli tylko pojawi się ciekawa oferta bardzo szybko znika, z racji ogromnego zainteresowania klientów.

Gaz tanieje i to zachęca do kupna

Kiedy benzyna i diesel drożeje, LPG nieustannie tanieje. Obecnie na stacjach w wielu miastach widnieje już cena poniżej 2,20 złotych. Choć za standardową należy uznać 2,30. Mimo wszystko to i tak dwa razy taniej, niż diesel czy benzyna, nieustannie drożejące.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News