Planujesz zakup używanego samochodu? Uważaj, bo do kraju sprowadzany jest coraz starszy diesel i benzyniak

Planujesz zakup używanego samochodu? Uważaj, bo do kraju sprowadzany jest coraz starszy diesel i benzyniak

diesel uzywany samochod

Podaj dalej

Ostatni miesiąc nie był zbyt optymistyczny pod względem sprawdzanych samochodów do kraju, mając na względzie średni wiek pojazdów. Średni wiek samochodów sprowadzonych aut wciąż pozostaje na wysokim poziomie i niestety pod tym względem jest coraz gorzej, jeżeli chodzi o silniki typu diesel. Tych samochodów pozbywa się coraz więcej kierowców w krajach, z których sprowadzamy auta.

Diesel podbija średni wiek

W czerwcu do Polski sprowadzono 86 195 używanych aut osobowych i dostawczych o DMC do 3,5 t i to największa liczba od 5 lat. Średni wiek wszystkich pojazdów był niższy tylko o dwa miesiące niż roczna średnia. Zapewne byłoby lepiej poprawić statystykę, gdyby nie wiekowy diesel którego jest coraz więcej w naszym kraju.

Ale jeżeli jest popyt to jest i podaż. Klientów interesują tanie samochody i nie liczy się dla nich wiek, ani przebieg. Byle były sprawne i można było nimi pojeździć np. przez najbliższe 2-3 lat. I taki scenariusz szybko się nie zmieni patrząc na zarobki czy rosnące ceny paliw.

Niektórzy eksperci przewidują, że w najbliższym czasie zainteresowanie samochodami może nieznacznie wyhamować. A wszystko przez koszty związane z benzyną i olejem napędowym. Nawet tanie auta mogą niezachęcać do tego, aby posiadać tani samochód. Będzie wynikało to z jego miesięcznych kosztów utrzymania.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News