Planujesz kupić używany samochód? Te informacje nie ucieszą żadnego potencjalnego kupca

Planujesz kupić używany samochód? Te informacje nie ucieszą żadnego potencjalnego kupca

samochod uzywany sprzedaz

Podaj dalej

Coraz gorzej wygląda sytuacja na polskim rynku, jeżeli chodzi o używany samochód. Nie dość, że ceny idą w nieustannie w górę, to tak naprawdę płacimy za stare gruchoty. Wiek pojazdów z drugiej ręki idzie nieustannie w górę co na pewno może niepokoić. Dziś kupowanie takich aut bez dokładnych oględzin, to ogromna loteria.

Kupuj używany samochód z fachowcem

dowod rejestracyjny samochod
fot. freepik

Niepokojące dane przekazał Instytut Samar. Okazuje się, że średni wiek sprowadzanego z zagranicy używanego auta wyniósł w pierwszym półroczu 12,65 lat. Jednakże statystyka się pogarsza, bowiem sam czerwiec osiągnął rekordowy wiek – 12,72 lat. Najgorzej wygląda statystyka, jeżeli chodzi o silniki benzynowe w samochodach osobowych, bowiem tam wiek to 13,66 lat.

Jeżeli ktoś planuje kupić używany samochód, musi zostać on bardzo dokładnie sprawdzony przez mechanika, a także na stacji diagnostycznej. Bez tego nawet nie ma co podchodzić do tematu zakupu auta. Trzeba mieć odłożone dodatkowe pieniądze na to, aby sprawdzać pojazdy które nas interesują. Bez tego każdy pojazd może okazać się skarbonką bez dna.

Bo kuszenie się okazją, czy dobrą ceną na współczesne czasy to żadna droga. Taki wiek auta to tak naprawdę końcówka jego żywotności, gdyż pozostaje mu tak naprawdę średnio około 5 lat życia. Co za tym idzie wiele elementów w pojeździe wymaga bądź wymagać bedzie wymiany. Nieprzypadkowo ludzie pozbywają się aut właśnie w takim wieku.

samochod akcyza oplata
fot. freepik

Przemyślany zakup

Rynek samochodów używanych mocno się kurczy z miesiąca na miesiąc. Lepsze pojazdy znikają szybciej, inne wciąż nie mogą znaleźć kupców. Na pewno nie jest łatwo dobrze wydawać pieniądze, tym bardziej jeżeli mówimy o autach sprowadzanych, a nie z pewnego źródła. Na pewno pośpiech jest złym doradcą w tym temacie.

Co najważniejsze – nawet kupując używany samochód, trzeba mieć więcej pieniędzy. Więcej niż wynosi sam zakup, gdyż każdy pojazd wymaga serwisu po zakupie. Wszystko po to, aby mieć pewność, że jeździmy samochodem sprawnym i bezpiecznym. W dodatku trzeba również mieć na względzie wysokie wydatki, jakie czekają – m.in. ceny paliw.

mandat dron monitoring
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News