Planujesz kupić nowy samochód? W tym roku nawet kultowa Dacia Duster nie będzie już twoja

Planujesz kupić nowy samochód? W tym roku nawet kultowa Dacia Duster nie będzie już twoja

dacia duster samochod

Podaj dalej

Choć do końca roku jeszcze ponad trzy miesiące, to praktycznie niemożliwe jest już kupienie nowego samochodu i jeżdżenie nim jeszcze przed 2021 rokiem. Dacia Duster, jak i wiele innych samochodów wielu producentów, do odbioru będą już w przyszłym roku. Oznacza to nic innego jak to, że wszyscy mogą już sobie łatwo obliczyć ile w tym roku wydadzą nowych samochodów na rynek.

Dacia Duster już w 2022 roku

Wiele osób chcących kupić nowy samochód do dziś przeżywa szok, słysząc termin potencjalnego odbioru samochodu. Niedoinformowane osoby myślą nawet, że będą w stanie odebrać aut niemal od ręki, takie jakie chcą. W najgorszym wypadku poczekają kilka tygodni. A prawda okazuje się czasem bardzo brutalna. Terminy są coraz bardziej odległe.

Nawet Dacia Duster nie jest już do fizycznego nabycia w tym roku. Terminy jakie podają salony mówią o styczniu, a nawet o lutym. Tutaj jednak i tak nie jest źle, bowiem np. taki Renault Megane to już oczekiwanie ponad pół roku. Ale pomijając te dwa modele i tych dwóch producentów u innych nie jest lepiej. Mało tego – u niektórych producentów trzeba czekać około rok na dany model auta.

Rynek mocno odczuwa w dużej mierze głównie brak półprzewodników. Często bywa jednak tak, że to przez inny element linia produkcyjna musi być wstrzymana bądź opóźniona. Każdy samochód składany jest z kilku tysięcy elementów i wystarczy, że zabraknie na jakiś czas jednego, aby wszystko mogło normalnie funkcjonować. To pokazuje jak ważne jest to, aby każdego dnia producenci dostarczy wszystko, co niezbędne dla danego pojazdu.

Nie będzie wyprzedaż roczników

Pod koniec danego roku i na początku kolejnego, zawsze modne były dla salonów samochodowych wyprzedaże roczników. W tym roku całkowicie o takim czymś nie będzie mowy, bowiem… nie ma co wyprzedawać. Podobnie zresztą zapowiada się sytuacja na pewno w kolejnym roku, a może nawet i kolejnych latach.

Producenci na pewno będą chcieli zrekompensować to klientom w zupełnie inny sposób. Wszystko po to, aby zaciekawić ich swoją ofertą i skusić na to, aby zdecydować się na zakup danego auta. Mimo wszystko nie warto czekać z decyzją o podjęciu zakupu, bowiem czas nie gra na naszą korzyść. Nawet Dacia Duster budząca ogromne zainteresowanie karze nam czekać na siebie coraz dłużej.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News