Planujcie wyjazdy, nadchodzi tańsze tankowanie! Ceny paliw powędrują jeszcze wyraźniej w dół

Planujcie wyjazdy, nadchodzi tańsze tankowanie! Ceny paliw powędrują jeszcze wyraźniej w dół

benzyna diesel paliwo ceny paliw ropa naftowa

Podaj dalej

Za oknem czuć mocny powiew wiosny, a mając na uwadze niższe ceny paliw na stacjach, można to znakomicie połączyć. W ostatnim czasie tankowanie stało się nieco przyjemniejsze, bowiem kierowcy mogą nieco zaoszczędzić. Głównie tyczy się to tych osób, które tankując na co dzień olej napędowy. To tutaj bowiem doszło do najbardziej wyraźnego spadku, bowiem benzyna choć tańsza to jednak niewiele.

Ceny paliw jeszcze pozytywnie zaskoczą

Ceny paliw lecą ostro w dół
fot. freepik.com – MrDm

W ostatnich dniach dość mocno i wyraźnie dochodziło do spadków cen hurtowych paliw. Widać to już także na stacjach, gdzie benzyna, a zwłaszcza diesel są wyraźnie tańsze. Obecnie obniżki na pewno już wyhamowały, mamy pewną stabilizację, a nawet widać pierwsze wzrosty ceny paliw po ostatnich obniżkach. To jednak nie powinno być nic niepokojącego.

Teraz będziemy mieli do czynienia ze stabilizacją cen, a więc będzie dochodziło do pewnych wahań w górę i w dół. Nie będą one jednak wielkie i znaczące, a bardziej trzeba mieć na względzie to, że dojdzie na stacjach wciąż będą regulować się ceny. Oznacza to, że koszty tankowania tam, gdzie jeszcze nie w pełni opadły, to na dniach będą tańsze. Kierowcy pod tym względem nie powinni się niepokoić.

To dobry moment na to, aby pomyśleć o tym, żeby skorzystać z wiosny! Krótko mówiąc po dłuższym zimowym okresie warto pomyśleć o tym, aby wybrać się w weekend za miasto i pospacerować, korzystając z lepszej pogody. Ceny na stacjach w końcu nieco bardziej na to pozwalają niż wcześniej. A w perspektywie kolejnych tygodni, powinniśmy tankować jeszcze taniej.

benzyna diesel ceny paliw paliwo ropa
fot. freepik.com – Rawf8.com

Złotówka się umacnia, ropa wciąż tania

Dobrym sygnałem w kontekście dalszych obniżek na pewno jest fakt, że umacnia się polska złotówka. Dziś dolar wyceniany jest na 4,29 złotych, a więc jest to jedna z najniższych wartości od wielu tygodni. To przełoży się na dalsze obniżki, jeżeli taka sytuacja się utrzyma na dłużej. Do tego ropa wciąż oscyluje w okolicach 75 dolarów.

Choć nie jest bardzo drogo na stacjach, to jednak do pełni szczęścia wciąż jeszcze długa droga. Przy takich wartościach ropy i dolara jakie są teraz, nikt nie ukrywa, że tankowanie powinno być tańsze. Ceny paliw są jednak jakie są i nic z tym nie zrobimy. Diesel i benzyna na obecnie oscylują w granicami 6,50-6,60 zł/l, choć wszyscy wiedzą, jakie są różnice w cenach zależnie np. od województw. Jedni przepłacają, inni natomiast tankują bardzo tanio, zgodni z tym co dzieje się na rynku.

paliwo ceny paliw
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News