Płać mniej za wywóz śmieci. Jeden wniosek i rachunek za mieszkanie będzie znacząco mniejszy każdego miesiąca

Płać mniej za wywóz śmieci. Jeden wniosek i rachunek za mieszkanie będzie znacząco mniejszy każdego miesiąca

wywóz śmieci taniej

Podaj dalej

Ceny za wywóz śmieci w ostatnich latach osiągnęły kosmiczne stawki. Z tego powodu właśnie rachunki za mieszkanie w bardzo wielu gospodarstwach znacząco poszły w górę. Niektórzy próbują na różne sposoby uciekać od wysokich stawek za czynsz, ale można to zrobić zupełnie legalnie. Wartość może powędrować aż o 30 procent w dół.

Wywóz śmieci – jak taniej płacić?

wywoz smieci rachunek
fot. freepik

Coraz więcej miast zaczyna respektować karty dużej rodziny i na ten podstawi obniża kwotę za wywóz śmieci. Obniżka jest całkiem spora, bowiem w przypadku minimum pięcioosobowej rodziny jest to najczęściej 30 procent. Niektóre miasta oferują ”tylko” 20 procent, ale mimo wszystko to i tak stałe i regularne obniżenie rachunku.

To jaka jest obniżka i czy w ogóle obowiązuje, tak naprawdę decyduje w dużej kwestii od tego, gdzie mieszkamy. Niektóre miasta czy wsie w ogóle nie respektują tego, gdy dana rodzina tak naprawdę zalicza się do grona karty dużej rodziny. Z tego tytułu nie 0bowiązuje ich zniżka, choć w innej lokacji mogliby płacić nawet 30 procent mniej.

Gminy same decydują czy stać ich na tego typu obniżkę i czy chcą ją wprowadzać. Warto, aby lokalne społeczności walczyły o tego typu obniżki, gdyż jest to z dużą korzyścią dla nich. Niektórzy potrafią nawet dzięki nim zaoszczędzić ponad 100 złotych. W skali roku jest to już przeszło 1200 złotych, które może zostać przeznaczone na inne cele.

odbior smieci taniej
fot. freepik

Ulga powinna wynikać z ustawy rządowej?

Nic dziwnego, że słychać coraz więcej głosów w kontekście tego, aby obniżka za wywóz śmieci wynikała z ustawy rządowej. Brak takiej regulacji sprawia, że wiele osób zyskuje, ale również wiele osób traci pieniądze. Karta dużej rodzinny powinna być czymś, co w tego typu przypadku będzie odgórnie zezwalać na niższą opłatę.

To także byłaby dodatkowa zachęta dla osób, które chcą założyć rodzinę wielodzietną. Taka i wiele innych ulg powinna sprawiać, że mając dwójkę dzieci każdy chętniej spojrzałby na to, że trzecie dziecko to nie wydatek, ale korzyść pod każdym względem. Kto wie czy rząd – jaki nie będzie – wprowadzi tego typu zmianę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News