PILNIE: Ceny paliw nie spadną na święta! Rząd wciąż ustawowo nie obniżył akcyzy na diesel, benzynę i LPG

PILNIE: Ceny paliw nie spadną na święta! Rząd wciąż ustawowo nie obniżył akcyzy na diesel, benzynę i LPG

ceny paliw diesel benzyna

Podaj dalej

Nic jak na razie nie wskazuje na to, że ceny paliw będą niższe od na święta Bożego Narodzenia. A przypomnijmy, że rząd zapewniał, iż od 20 grudnia diesel, benzyna i LPG będą w niższych cenach. Powinno to być zatem od poniedziałku, ale jak na razie wiadomo tylko, że nic nie wskazuje na to, aby tak miało być. Wciąż nie ma ku temu odpowiedniej ustawy.

Ceny paliw nie będą niższe

Zaskoczenia w tym temacie nie kryją eksperci i analitycy, którzy są zaskoczeni takim obrotem sprawi. Nawet podając ceny paliw na kolejny tydzień musieli wprowadzić pewne korekty. Choć w zasadzie należałoby napisać, że w ogóle ich nie uwzględnili, bo nie było takiej potrzeby. Podano zatem ceny takie, jakie będą obowiązywać bez obniżek.

Bo o tych na razie nie ma mowy, skoro nie ma wciąż przegłosowanej ustawy. W Sejmie cały czas trwają obrady, ale jak na razie temat związany z paliwami jest na drugim planie. Sama konferencja prasowa i ogłoszenie pomysłu nie przyczynią się do tego, że będziemy płacić mniej za diesel, benzynę i LPG.

Otwarte pozostaje zatem pytanie, czy rząd zdąży ze wszystkim na czas zgodnie z obietnicą. Bo to, że w końcu ustawa zostanie przegłosowana nie ma wątpliwości. To bardzo ważny krok w walce z obniżką inflacji, która jest niezwykle uciążliwa dla wszystkich. Jeżeli nie 20 grudzień, to wydaje się, że kolejną datą będzie 1 stycznia 2022 roku.

Paliwa bez większym zmian

Jeżeli chodzi o przedświąteczny tydzień, nie należy spodziewać się większych zmian. Ceny paliw pozostaną na identycznym poziomie, jak obecnie, a ruchy będą niewielkie zarówno w dół, jak i w górę. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że paliwa w ostatnim czasie potaniały. Niestety nie widać tego na stacjach paliw.

Te wciąż utrzymują kwoty takie, jakie widzimy. Coraz więcej osób uważa, że to przygotowanie do obniżek rządowych, które lada moment nadejdą. Wszystko po to, aby utrzymać możliwie jak największy zysk. A przy tym odkuć się za moment, w którym paliwa były sprzedawane taniej, niż kupowane.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News