PILNE: Znamy nowe obostrzenia. Polacy będą mieli ograniczoną mobilność na święta i Sylwestra

PILNE: Znamy nowe obostrzenia. Polacy będą mieli ograniczoną mobilność na święta i Sylwestra

nowe obostrzenia

Podaj dalej

Wiadomo już z jakim obostrzeniami będziemy mieli do czynienia przez najbliższe dni, a zapewne i tygodnie. Warto wspomnieć, że w tym czasie w kalendarzu znajdują się święta Bożego Narodzenia, a także Sylwester. Nowe restrykcje będą związane w dużej mierze z tymi dniami. Rząd już przyzwyczaił wszystkich do tego, że chce się zatroszczyć o nas, za nas samych.

Obostrzenia uderza w mobilność

obostrzenia kierowcy podruzujacy

Nieco szczegółów w kwestii nadchodzących zmian zdradził rzecznik rządu. Przyznał on, że nowe obostrzenia związane będą głównie z mobilnością ludności. Zmienią się również limity, jeżeli chodzi o wejście do wszystkich miejsc publicznych. To na pewno nie są dobre informacje przed okresem, w który się zbliżamy.

Wiele wskazuje na to, że Polaków czeka nie tylko długie stanie przed sklepami, aby zrobić zakupy świąteczne. Czeka ich również marznięcie i moknięcie, bowiem warunki pogodowe i porę roku mamy takie, a nie inne. Nastroje społeczne w związku z nowymi restrykcjami na pewno znacząco się pogorszą przed świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem.

Czy Polaków czeka lockdown? Rząd nie chce tego tak nazywać, że Piotr Muller w swojej wypowiedzi jasno dał zrozumienia, że będzie to coś bliskie temu. – Rozumiany w taki sposób jak w zeszłym roku na szczęście nie, ale to są daleko idące decyzje, które muszą być podjęte – powiedział. Takie słowa na pewno nie zwiastują niczego dobrego.

nowe obostrzenia

Czego będą dotyczyć ograniczenia mobilności?

Ograniczenie mobilności nigdy nie brzmi dobrze. Słowa rzecznika rządu już teraz zwiastują coś, do czego nikt nie chce wracać. Pytanie tylko, co kryje się pod tymi słowami. Polacy boją się, że nie będą mogli spędzić kolejnych świat w ostatnim czasie ze swoimi rodzinami. Są również obawy, że będą zakazy związane z wyjazdem z własnych miast, powiatów, czy województw.

W przypadku potencjalnej kontroli policji wiązałoby się to z otrzymaniem mandatu. Czy jednak na pewno rząd może pozwolić sobie na tego typu obostrzenia? Spadające słupki poparcia na pewno nie są powodem do tego, aby zaogniać sytuację społeczną.

maseczka w samochodzie kierowcy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News