PILNE: Znakomity początek tygodnia dla kierowców! Cena za diesel, benzynę i LPG będzie coraz niższa

PILNE: Znakomity początek tygodnia dla kierowców! Cena za diesel, benzynę i LPG będzie coraz niższa

diesel benzyna LPG

Podaj dalej

Fenomenalnie rozpoczął się ten tydzień dla tankujących diesel, benzynę i LPG. I nie chodzi o to co dziś widzimy na stacjach paliw, ale o to, co zobaczymy już niebawem! Wszystkie warunki sprzyjają ku temu, abyśmy obserwowali dalsze obniżki ceny paliw na stacjach. A to już coś, co naprawdę niesienie za sobą same korzyści.

Giełda nie kłamie. Diesel, benzyna i LPG będą tanieć

diesla diesel benzyna
fot. freepik.pl

Najważniejszym pytaniem na poniedziałek było to, jak otworzy się giełda pod względem ropy Brent. Cena ku zadowoleniu kierowców była niższa niż po zakończonej piątkowej sesji. Od rana wartość baryłki ropy oscyluje w okolicach 110 dolarów. Ewidentnie widać, że utrzymuje się stabilna tendencja, ze wskazaniem na malejącą.

W dodatku euro oraz dolar także nie zanotowały skoku wartości, a obniżkę! To również dobry prognostyk na to, że ceny hurtowe za diesel i benzynę będą dalej spadać. Pozostaje tylko czekać aż odzwierciedlenie tego będzie widoczne na stacjach paliw. Ale tutaj trzeba zachować spokój, bowiem z dnia na dzień powinniśmy obserwować powolny spadek cen.

Śmiało można stwierdzić, że sytuacja na rynku paliw się mocno ustabilizowała. Najbardziej chwiejne były pierwsze dwa tygodnie od momentu rozpoczęcia działań militarnych Rosjan na Ukrainę. Teraz nie obserwowane są już tak niepokojące i chwiejne ruchy, które negatywnie wpływają na ceny paliw.

diesel ceny paliw
fot. freepik

Ropa poniżej 100 dolarów? Nie można tego wykluczyć

Jeszcze kilka dni temu mówiło się o rekordach, jakie może notować ropa względem ostatnich lat. Wszyscy doskonale wiemy, jak w obecnej sytuacji przenosi się to cenę za diesel czy benzynę. Teraz jednak nie można wykluczyć tego, że za kilka, kilkanaście dni baryłka będzie warta poniżej 100 dolarów. Chociażby przez chwilę.

Dla żadnego kraju nie jest korzystne to, gdy ropa jest droga. Wpływa to negatywnie na sytuację w kraju, a przy wzmacnia inflację. A nie tylko Polska ma z nią problem tylko wiele więcej krajów. Wszyscy prowadzą działa i rozmowy ku temy, aby pod względem ceny paliw wróciła normalność. Inaczej cały czas będziemy mierzyć się z różnymi rodzajami i formami kryzysów.

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News