PILNE: Zmiany na stacjach paliw! Diesel, benzyna i LPG będą uszczelnianie przez Ministerstwo Finansów

PILNE: Zmiany na stacjach paliw! Diesel, benzyna i LPG będą uszczelnianie przez Ministerstwo Finansów

stacja-benzynowa-diesel

Podaj dalej

Ministerstwo Finansów jeszcze bardziej zaingeruje w diesel, benzynę i LPG na stacjach paliw. To już nie są zapowiedzi, a plany które zostaną w najbliższym czasie wdrożone. Chodzi o uszczelnienie obrotu paliwami, czy zmiany w ustawie o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi.

Diesel, benzyna i LPG pod okiem Ministerstwa Finansów

Dokładniej mówiąc chodzi o zmiany w zakresie systemu monitorowania i przewozu. Najistotniejsze to zmiany pozwalające na wprowadzenie do systemu prawnego obowiązku rejestracji miejsc dostarczenia paliwa napędowego. Na tę chwilę rejestrowane są wyłącznie miejsca dostarczenia paliwa opałowego

Stacje paliw będą zatem miały obowiązek przekazywania stanu liczników urządzeń pomiarowych/odmierzaczy z dystrybutorów. System SENT obejmie również każdy przewóz paliwa, podobnie jak w przypadku paliw opałowych. Nie będzie ważna ilość, ani tez fakt czy dostarczany towar jest to podmiotu gospodarczego, czy osoby fizycznej.

Za nieprzestrzeganie zasad będą groziły odpowiednie sankcje. Założeniem jest poprawienie m.in. konkurencyjności między stacjami paliw, które oferują diesel, benzynę czy LPG. Przedsiębiorcy będą mieli pół roku od wprowadzenia zmian w ustawie na to, aby dostosować się do nowych przepisów, które wejdą w życie.

Kierowcy mają się czego obawiać?

Warto podkreślić, że nadchodzące zmiany w żaden sposób nie wpłyną na kierowców. Cena za diesel, benzynę i LPG nie będzie miała tutaj żadnego znaczenia. Ministerstwo Finansów zamierza jedynie mieć większą kontrolę nad stacjami paliw, a także samymi paliwami. To może wpłynąć tylko korzystnie dla klienta.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News