PILNE: Zła informacja dotycząca samochodów z LPG. Kierowcy mogą spodziewać się dużych problemów

Instalacja LPG stała się bardzo popularna i można odnieść wrażenie, że aż za bardzo. Właściciele nie chcą pod żadnym pozorem pozbywać się samochodów na autogaz, przez co ewidentnie widać, że powstaje pewna patologia na rynku wtórnym. Jak się bowiem okazuje mediana wieku tych pojazdów wynosi bowiem… aż 16 lat!

gaz lpg moc
Podaj dalej

Szkoda pozbywać się LPG

Dane jakie przedstawiło AAA AUTO mogą przerazić nie jedną osobę. Na rynku jest bowiem bardzo wiele starych samochodów z instalacją LPG, które w tym wieku powinny być już tak naprawdę na złomie. Warto dodać, że mediana jest większa o 4 lata w porównaniu z wszystkimi dostępnymi autami używanymi na rynku.

Warto dodać jednak, że samochodów używanych z instalacją LPG jest coraz mniej na rynku wtórnym. W październiku na 223 045 aut było ich 15 520, a więc aż o 18 procent mniej niż w roku ubiegłym. Wynika to m.in. z faktu, że wielu właścicieli nie chce pozbywać się samochodu, dzięki któremu może oszczędzać na drogim paliwie.

Z kolei bardzo wiele auto możliwych do nabycia, to po prostu szrot. Trzeba naprawdę sporo zainwestować, aby taki samochód mógł pewnie poruszać się po drodze. Tyle tylko, czy jest sens wkładania dużych pieniędzy w samochód, który statystycznie w tym wieku powinien już być na złomie? Takie auta mogą po prostu nigdy nie znaleźć swoich właścicieli.

Uważajcie co kupujecie

Kierowcy decydujący się na wyminę auto muszą być niezwykle ostrożni. Zwłaszcza, jeżeli decydują się na auto z LPG. Na rynku tak jak już wspomnieliśmy nie ma ich zbyt wiele, ale wśród tych które są dostępne, ciężko znaleźć perełkę. Dlatego też bardzo łatwo się naciąć na to, aby źle trafić i mieć jeszcze więcej problemów niż przed zakupem auta.

Na pewno trzeba mieć więcej odłożonych pieniędzy niż na sam samochód. Trzeba zrobić bowiem bardzo dokładny przegląd i zapewne wymienić wiele części. Okazji w dzisiejszych czasach nie ma, więc nie ma się co czarować, że to właśnie nam się przytrafiła.

Przeczytaj również