PILNE: Zepsuty silnik, awaria samochodu? Niewiarygodne ile kosztuje obecnie naprawa samochodu

PILNE: Zepsuty silnik, awaria samochodu? Niewiarygodne ile kosztuje obecnie naprawa samochodu

naprawa elementy silnik

Podaj dalej

Silnik to serce samochodu, ale awaria każdego innego elementu przyprawia o nie mniejszy ból głowy. Zwłaszcza obecnie, bowiem naprawa niemal każdej usterki w pojeździe to zupełnie inne koszty, niż te które znamy. A w zasadzie te, które znaliśmy. Podwyżki mocno dotknęły branże tych usług, jak i samych części dość znacząco.

Awaria, usterka samochodu. Już nie tylko silnik martwi kierowców

warsztat mechanik diesel

Od momentu, gdy świat wywrócił się do góry nogami, znacząco zmieniły się ceny na warsztatach. Średni koszt naprawy wzrósł niemalże o 25 procent, a więc naprawdę niemało przy większej naprawie. Jak jeszcze na początku roku za coś płaciliśmy 400 złotych, teraz za to samo trzeba dorzucić przysłowiową stówkę. Ale są samochody, gdzie płaci się drożej nawet o 40 procent!

Dane rankomat.pl i dobrymechanik.pl pokazują, że w 2019 roku średnia naprawa kosztowała nas 505 złotych. Obecnie mówimy o kwocie 614 złotych. I tutaj osoby bardziej zorientowane w temacie od razu zadają sobie pytanie – jak to możliwe, że ubezpieczenie OC nie wzrosło, a nawet jest tańsze. To pytanie wciąż pozostaje bez odpowiedzi, choć zwracają uwagę na to już wszyscy od dawna.

Warto zwrócić uwagę, że gdy przeciętne wynagrodzenie w tym okresie wzrosło o 5 procent, cena usług aż o ponad 18 procent. Już zatem zepsuty silnik, czy inny element martwi jeszcze bardziej niż kiedyś. Samochód stał się naprawdę skarbonką dla wielu rodzin, patrząc ile trzeba włożyć w niego pieniędzy za wygodę i komfort podróżowania.

diesel warsztat czesci

Kierowcy drżą o swój samochód

Wyższe ceny napraw sprawiają, że kierowcy przywiązują większą uwagę do swojego samochodu. Mimo to często nie da się uniknąć problemów, awarii czy poważnych usterek. Oczywiście najgorzej, gdy to silnik odmówi posłuszeństwa. Ale w pojeździe jest wiele innych kosztownych elementów, które mogą sprawić nam w każdej chwili psikusa.

Warto zatem tez uważać na to, co kupujemy. Niektóre osoby z przyczyn finansowych widząc psujące się auto, są po prostu zmuszone je sprzedać z przyczyn finansowych. Jeżeli nabędzie się taki samochód, to możemy stracić więcej czasu i pieniędzy, niż nam się wydaje. Warto zatem dobrze sprawdzić auto przed zakupem/

warsztaty samochodwe mechanik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News