PILNE: Zbliża się duża obniżka ceny za LPG. Po ile będą tankowali kierowcy z instalacją gazową?

PILNE: Zbliża się duża obniżka ceny za LPG. Po ile będą tankowali kierowcy z instalacją gazową?

lpg samochod na gaz

Podaj dalej

Posiadacze samochód z instalacją LPG będą niezwykle zadowoleni. Przed nimi kolejne obniżki ceny paliw, dzięki którym znów będą mogli zaoszczędzić. Niewątpliwie z autogazem zaczyna dziać się coś bardzo dobrego, bowiem już od kilku tygodni obserwujemy obniżki. Przed nami kolejne i to dość wyraźne.

Cena za LPG dalej idzie w dół

tankowanie LPG gaz

W drugim pełnym tygodniu stycznia za autogaz kierowcy będą płacili 3,09-3,17 zł/l – informuje epetrol.pl. W minionym tygodniu cena za LPG poszła w dół o dwa grosze, a w nadchodzącym tygodniu może to być różnica już na poziomie 3-4 groszy. Choć zapewne większość stacji paliw będzie zaokrąglała już tą wartość do pięciu groszy.

Biorąc pod uwagę, że znajdujemy się w okresie, w którym straszono wszystkich wcześniej dużymi podwyżki, to dobra wiadomość. Sezon grzewczy dla gazu miał sprawić, że i cena za LPG będzie wyższa niż zawsze. Tak się jednak nie dzieje, bowiem notowanie są nieustanne spadki.

Cena w hurcie za autogaz sprawia, że stacje paliw mają duże możliwości, jeżeli chodzi o obniżkę. Cena w hurcie wynosi obecnie… 2,36 zł/l! W ostatnich dniach spadła znów średnio o dwa grosze. To pokazuje, że stacje paliw mają naprawdę duże możliwości, jeżeli chodzi o obniżki. Nic więc dziwnego, że są stacje, które oferują LPG poniżej 2,90 zł/l.

lpg diesel zakazy

Zbliżamy się do ceny 2,50 zł/l?

Wiosna może być niezwykle radosna dla posiadaczy auto z instalacją gazową. Po okresie zimowym ceny mogą powędrować do poziomu niezwykle satysfakcjonującego, a więc 2,50 zł/l. To już niewątpliwie byłaby wartość proporcjonalna do oczekiwań. Eksperci już wcześniej zwiastwali, że ta cena wróci w tym roku i w tym półroczu tak może się stać.

lpg gaz tankowanie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News