PILNE: Zatankuj paliwo w ten weekend! W nadchodzącym tygodniu może być na to już za późno

PILNE: Zatankuj paliwo w ten weekend! W nadchodzącym tygodniu może być na to już za późno

diesel tankowanie paliwo

Podaj dalej

Sobota i niedziela to bez wątpienia dnie w które najlepiej udać się na stację, aby zatankować paliwo. Kierowcy nie powinni z tym zwlekać, bowiem w przyszłym tygodniu może czekać ich spore rozczarowanie. I nie chodzi o to, że zabraknie diesla, benzyny, czy LPG. Chodzi o to, że będzie już po prostu za późno na tankowanie w dobrej cenie.

Paliwo jeszcze stosunkowo tanie na stacjach

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik

Znajdujemy się obecnie w okresie gdzie nie ma sensu przekładania tankowania na późniejszy dzień, a zwłaszcza dni. Nawet jeżeli w naszym baku jest połowa paliwa, czy wskaźnik pokazuje inny mniej lub bardziej podobny poziom. Warto wtedy i tak podjechać na stację i uzupełnić paliwo do pełna. To nic wstydliwego, a po prostu mądre oszczędzanie.

Tym bardziej, że na stacjach widać nawet różnicę w cenie w godzinach porannych, a wieczornych. W te kilka godzin ceny także potrafią ulegnąć zmianie i to właśnie na niekorzyść kierowców. Dlatego też trzeba się nauczyć tego, że nie warto czekać, aż kontrolka w samochodzie będzie wołała o tankowanie. Trzeba to robić zawsze stosunkowo jak najwcześniej.

Dlatego ten, kto nie planuje w weekend wychodzić z domu i tylko odpoczywać, lepiej niech zmieni decyzję. Niewątpliwie warto się ciepło ubrać i wyjść do samochodu, aby podjechać zatankować paliwo. W poniedziałek będzie można zapłacić już nawet 0 10 groszy więcej, a może nawet i więcej. Każdy doskonale wie, jak wyglądała dynamika cen w ostatnim tygodniu.

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

Ceny przekroczą 7 złotych

Z informacji ekspertów i analityków wiadomo, że w nadchodzącym tygodniu znów czeka nas seria podwyżek. Cena ropy na świecie oraz słaby złoty w odbiciu do euro sprawiają, że kierowcy muszą płacić jeszcze drożej. Bo ceny paliw mogłyby rosnąć nieznacznie wolniej, gdyby złotówka była mocniejsza. Działania NBP jak na razie w jej wzmocnieniu na nic się zdają. A jeśli już to ratunek przychodzi na kilka, kilkanaście godzin.

Warto obserwować jak rosną ceny hurtowe, bowiem to najlepszy wyznacznik do tego, co widzimy na stacjach i w jakiej cenie będzie paliwo. Tutaj dynamika wzrostu jest wręcz przerażająca. Sprzedawcy nie mają na ceny wielkiego wpływu, bowiem wszystko dyktuje światowy rynek. Benzyna i diesel drożeje tak szybko na całym świecie, a nie tylko w Polsce.

paliwo ceny paliw
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News