PILNE: Zaskakująco niska cena za LPG. Tutaj naprawdę warto tankować!

PILNE: Zaskakująco niska cena za LPG. Tutaj naprawdę warto tankować!

lpg silnik wysokoprezny

Podaj dalej

Kierowcy tankujący LPG mogą tankować to paliwo w dość korzystnej cenie. W Polsce średnia cena za to paliwo wynosi 3,37 zł/l i z reguły właśnie podobną wartość możemy zobaczyć na większości stacji. Osoby mieszkające jednak na południu Polski mogą tankować jednak za około 2,86 zł/l, a nawet i taniej! Jak to zrobić?

LPG po starej dobrej cenie

To właśnie u naszych południowych sąsiadów cena za LPG jest właśnie w takiej cenie. I nic dziwnego, że wielu kierowców decyduje się pokonywać w miarę możliwości granicę i tankować paliwo w Czechach. O ile faktycznie ilość kilometrów do najbliższej stacji nie jest zbyt odległa, naprawdę warto. Bo około 60 groszy na litrze to już jest spora różnica.

Niebawem jednak te proporcje będą mocno zachwiano, gdy po decyzji rządu paliwa w Polsce będą tańsze o blisko 30 groszy. Mimo wszystko warto zwrócić uwagę na to, jak tani jest autogaz w Czechach. Jedynie tylko na Ukrainie można zatankować w podobnej cenie, jeżeli chodzi o Europę środkową.

Polska stosunkowo oferuje także dość tanie LPG, patrząc na inne kraje. We Włoszech kierowcy tankują po 3,74 zł/l, w Hiszpanii 3,87 zł/l, w Niemczech 4 zł/l, a we Francji 4,20 zł/l. Oczywiście tutaj zawsze podkreślamy, że pod uwagę trzeba brać ceny dla nas. Dla obywateli tamtych krajów decyduje to, ile tak naprawdę zarabiają i ile są w stanie kupić paliwa za najniższą krajową.

LPG będzie tanieć

W ostatnich dniach LPG potaniało tylko o 2 grosze, jeżeli chodzi o średnią krajową. Teraz jednak tak naprawdę istotne jest dla kierowców ile będą płacili za to paliwo w najbliższej przyszłości. I mamy tutaj na myśli kwestię miesięcy, a nie tygodni. Bo wiadomo, że od 20 grudnia paliwo te potanieje.

Kwestia bardziej tutaj miesięcy i np. tego, jaka będzie jego cena 1 czerwca. Bo wtedy to ceny paliw wrócą w Polsce do normy i tym samym momentalnie podrożeją o tyle, o ile teraz potaniały. Tym samym trzeba będzie doliczyć około 30 groszy do wartości, jaka będzie w ostatnim dniu maja.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News