PILNE: Zaskakująco niska cena za LPG! Kierowcy lada dzień będą mieć powody do zadowolenia

PILNE: Zaskakująco niska cena za LPG! Kierowcy lada dzień będą mieć powody do zadowolenia

lpg diesel gaz

Podaj dalej

Dla wielu kierowców z instalacją gazową będzie zaskoczeniem w jakiej cenie obecnie jest LPG. I nie mówimy tutaj o tym co widzimy na co dzień na stacjach paliw, a o tym jak wygląda cena hurtowa. A ta jest coraz niższa i w przypadku grudnia nieustannie tanieje. Zasadne wydaje się pytanie, dlaczego tego aż tak nie widać na stacjach paliw.

LPG bardzo tanie, ale nie dla kierowców

Jak tankować LPG

Obecnie średnia cena za LPG w hurcie wynosi 2,66 zł/l! Warto wspomnieć, że na wielu stacjach paliw w Polsce cena autogazu wciąż jednak wynosi ponad 3,30 zł/l.  Warto wspomnieć, że średnia cena tego paliwa w Polsce wynosi 3,36 zł/l. Różnica zatem jest bardzo duża, bowiem mówimy tutaj o 70 groszach. Skąd aż taka różnica w przypadku autogazu?

Często można spotkać się z komentarzami na ten temat w internecie. Jeżeli cena w hurcie rośnie, również równie szybko rośnie cena na stacjach paliw. Z kolei jeżeli cena w hurcie spada, wtedy… nie spada tak szybko na stacjach paliw. I w tym stwierdzeniu można znaleźć wiele prawdy, bowiem podobnie jest w przypadku benzyny i diesla.

A warto wspomnieć, że w samym grudniu LPG potaniało średnio o 16 groszy! Takiej obniżki wciąż nie widać, gdy przychodzi do tankowania. Oczywiście są stacje paliw, gdzie zatankujemy między 3,00 a 3,10 zł/l. I w przypadku tych punktów można śmiało powiedzieć, że tutaj mamy do czynienia z ceną paliwa, jaka obecnie powinna obowiązywać wszędzie. Jest ona realna w odniesieniu do cen hurtowych.

lpg instalacja gazowa

Autogaz znów poniżej 3 złote

Niech nikogo nie zdziwi fakt, że od poniedziałku na wielu stacjach paliw w Polsce LPG będzie można zatankować za około 3 złote. W zasadzie będzie bardzo wiele stacji paliw, na których zatankujemy poniżej tej kwoty. Niewątpliwie dla kierowców posiadających samochód z instalacją gazową będzie powód do ogromnej radości. Na jednym tankowaniu pozwoli im to zaoszczędzić nawet ponad 10 złotych na litrze.

Wracają zatem lepsze czasy dla gazu. Po rekordowych cenach, które mocno dały w kość, czas nieco odetchnąć. I ulga dla kierowców posiadających instalację gazową na pewno będzie odczuwalna i widoczna w portfelu. Pozostaje czekać na moment, aż ceny wrócą do poziomu około 2,50 zł/l. Wtedy znów poczujemy, że jeździmy… za darmo.

LPG ceny paliw

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News