PILNE: Zapowiedziano wycofanie 800+! Pieniądze trafią na edukację, żłobki i ochronę zdrowia

Jeszcze nie wypłacono pierwszych pieniędzy z 800+, a już padła jasna deklaracja o wycofaniu tego świadczenia! Może zatem dojść do sytuacji, że pieniądze z tego programu będą tylko przez kilka miesięcy zanim ustawowo znikną na zawsze. Tego typu świadczenie całkowicie zniknie w naszym kraju, a wszystkie pieniądze mają być przeznaczone na inne cele. Mowa o edukacji, żłobkach i ochronie zdrowia, co ma być priorytetem w najbliższej kadencji.

podatek samochod silnik
Podaj dalej

Do kiedy wypłata 800+?

800+ nowy dodatek
fot. freepik

Trzecia Droga, a więc odłam Platformy Obywatelskiej, PSL i grupka nowych osób, zapowiadają wycofanie się z 800+. Takie słowa padły z ust jednego z liderów tej partii w trakcie programu Radia ZET. Szymon Hołownia miał za zadanie odpowiedzieć, czy jeżeli jego partia wygra skończy się wypłata najbardziej popularnego świadczenia w kraju. Miał odpowiedzieć, tak lub nie.

Były prezenter telewizyjny nie odpowiedział jednoznacznie na to pytanie, tak jak został o to poproszony. Unikał odpowiedzi ”tak”, chcąc przekazać, że pieniądze te powinny trafiać na edukację, żłobki i służbę zdrowia. Zaznaczył, że jeżeli będzie na to dobry moment to ugrupowanie będzie chciało podjąć takie kroki. Wśród wielu Polaków takie słowa wywołały niemałe oburzenie, bowiem mało kto się spodziewał takiej deklaracji.

Polacy są bardzo podzieleni w sprawie programu Rodzina 800+. Choć wszyscy go przyjmują, to jednak nie wszyscy są do końca przekonani do tego, aby pobierać te pieniądze. Skoro państwo daje pieniądze, to są one pobierane, ale jeżeli by ich nie było spora część nie żywiłaby o to urazy. Każdy chyba wolałby żeby tych pieniędzy nie było, ale żeby w kraju żyło się normalnie. Zwłaszcza żeby w sklepach były ceny, które nie będą wywoływały grozy.

Skąd pieniądze na życie?

Dziś, gdy Polacy słyszą, że ma zniknąć 800+ i nie będzie też 500+, na twarzach można zobaczyć przerażenie. I trudno się takiemu obrazowi dziwić, skoro społeczeństwo przez ostatnie lata stało się uzależnione od państwa. I ”najlepsze” jest w tym wszystkim to, że staliśmy się niewolnikami własnych pieniędzy, które są nam zabierane, by później były rozdawane.

Jeżeli tzw. Trzecia Droga faktycznie wygra wybory, to Polacy mogą obawiać się tego, jak będzie się żyło bez popularnego świadczenia. Zapewne jego wygaszenie nie może nastąpić od razu przy tak dużej inflacji i tak dużym kryzysie społecznym. Czy możliwe jest wygaszenie dodatku bardziej łagodne, np. zmniejszając kwotę rok po roku? Scenariuszy może być dużo, ale to politycy zdecydują o tym w najbliższym czasie.

Przeczytaj również