PILNE: Zapowiedziano liczne protesty w sprawie ceny paliw! Kierowcy biorą sprawy w swoje ręce

PILNE: Zapowiedziano liczne protesty w sprawie ceny paliw! Kierowcy biorą sprawy w swoje ręce

ceny paliw diesel benzyna

Podaj dalej

Kierowcy mają już dosyć patrząc na ceny paliw. Diesel, benzyna i LPG nieustannie drożeje i końca podwyżek nie widać. Społeczeństwo ma już tego dość i szykuje się do licznych protestów w całym kraju. Wszystko po to, aby zwrócić rządzącym i światu problem z jakimi na co dzień uszą się mierzyć. Wydawanie tak ogromnych sum staje się już po prostu nie do zniesienia.

Żółte Kamizelki powracają. Czy rozleje się to na cała Europę?

Francja słynie z tego, że umie i potrafi walczyć o swoje. Oczywiście co do kształtu tego, przebiegów i wielu innych temu towarzyszących rzeczy można mieć bardzo wiele zastrzeżeń. Mimo wszystko docenić trzeba to, że gdy dzieje się źle potrafią się zebrać, wyjść na ulice i walczyć o swoje. Żółte Kamizelki po trzech latach zapowiedziały powrót.

Chodzi o wysokie ceny paliw, prądu i gazu. Koszty życia w ostatnim czasie znacząco podskoczyły i nie starcza już wielu ludziom na normalne funkcjonowanie. Muszą sobie odmawiać bardzo wielu rzeczy kosztem wydawania pieniędzy właśnie na wspomniane dobre. Francja mówi jednak stop. Akcja nabiera rozpędu, a Francuzi, widząc co się zaczyna dziać z każdym kolejnym protestem coraz liczniej wychodzą na ulice.

Można spodziewać się, że za kilka dni ronda i centra miast w wielu miastach kraju będą blokowane. Są realne obawy, że problem który dotyczy nie tylko Francji, a m.in. całej Europy, zachęci inne kraje do podobnych akcji. Diesel, benzyna, gaz czy prąd drożeje wszędzie, co wywołuje nie najlepsze nastroje i przyczynia się do większych wydatków.

Giełda i OPEC+ zareagują?

Biorąc pod uwagę co działo się trzy lata temu nie ma wątpliwości, że Francja na pewno się obudzi. Pytanie tylko czy przyczyni się to do krajowych działań, czy bardziej szerokich. Kwestia tego jak zareaguje na to giełda i inwestorzy. Zwłaszcza jeżeli protesty dotkną innych krajów. Do momentu jednak, aż OPEC+ nie zacznie tracić, trudno wyobrazić sobie reakcje ze zwiększeniem podaży.

Otwartym pytaniem jest co będzie się działo u nas. Przed nami jeszcze wyższe ceny paliw niż obecnie. Niebawem na stacjach paliw diesel i benzyna znacząco będą przekraczały 6 złotych. A to już wydaje się bariera, która i naszemu społeczeństwu będzie ciężko przełknąć. Czy Żółte Kamizelki pojawią się i u nas?

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News