PILNE: Zapłacimy mniej za paliwo, to pewne! Ile teraz będzie kosztował diesel i benzyna?

PILNE: Zapłacimy mniej za paliwo, to pewne! Ile teraz będzie kosztował diesel i benzyna?

paliwo benzyna diesel

Podaj dalej

W końcu dobre wiadomości, jeżeli chodzi o paliwo. Ceny za diesel i benzynę po bardzo długim okresie zaczynają w końcu się obniżać. Widać to doskonale na wykresach, gdzie po długim okresie ciągłych i dynamicznych wzrostów, w końcu nastał szczyt i zaczyna się spadek. Pozostaje mieć nadzieję, że nie jest on tylko chwilowy.

Paliwo niespodziewanie tanieje

benzyna diesel paliwo
fot. freepik.pl

Od środy wieczora drgnęło coś w kierunku niższych cen. Najpierw duży spadek ceny ropy, a w czwartek obniżka cen hurtowych za paliwo w Polsce. To pierwszy tak wyraźny spadek cen od kilku dobrych tygodni. Oczywiście ma on miejsce na bardzo wysokim poziomie, rekordowym w Polsce, dlatego zapewne mniej cieszy.

W hurcie cena za diesel spadła od wczoraj o 35 groszy na litrze. To dużo zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dzień wcześniej odnotowano wzrost o 44 grosze w ciągu doby. Kiedyś cena za paliwo zmieniała się o kilkadziesiąt groszy w ciągu wielu tygodni. Obecnie sytuacja jest taka, że potrzeba na do tylko jednej doby. To najlepiej obrazuje sytuacje na świecie.

Jeżeli chodzi o benzynę, ona także potanieje. Tutaj mowa jednak o 16 groszach na litrze względem wczoraj. Warto jednak zauważyć, że 95-tka w ostatnim czasie nieco mniej drożała, dlatego też i przy niej podwyżki będą łagodniejsze. W najbliższych dniach okaże się czy to tylko chwilowy powiew powietrza, czy tendencja będzie się utrzymywała, choć chwilę dłużej.

diesel hurt cena paliwo
fot. freepik.pl

Wielkich obniżek ceny paliw na razie nie ma się co spodziewać

Obniżki będą i to niejako naturalna kolei rzeczy. Na razie mogą być one jednak chwilowe, a na pewno ich wartość nie będzie duża. Poziom, który jest obecnie będzie utrzymywał się przez najbliższe kilka dni, a maksymalną rozpiętość może być plus minus 50 groszy w jedną bądź drugą stronę.

Oczywiście stacją jest łatwiej podnosić ceny za paliwo, niż je obniżać, co jest naturalne. Zwłaszcza, że okres jest niepewny, zatem w ten sposób dają sobie pewne zabezpieczenie. Warto jednak korzystać z obniżek i gdy jest okazja tankować wcześniej diesel czy benzynę.

diesel tankowanie paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News