PILNE: Zaczyna brakować paliwa na stacjach! Kierowcy niebawem mogą nie mieć co wlać do baku samochodu

PILNE: Zaczyna brakować paliwa na stacjach! Kierowcy niebawem mogą nie mieć co wlać do baku samochodu

stacja-paliwa-tankowanie-e1653569061940

Podaj dalej

Wysokie ceny paliwa to jedno, ale nawet bardziej zamożni będą mieli problem z tym, aby zatankować swój samochód. Zaczyna brakować na stacjach paliw diesla oraz benzyny. Z kolei tam, gdzie paliwo jest dostępne to przed dystrybutorami ustawiają się długie kolejki pojazdów. To może być kolejny powód do podbicia cen.

Na stacjach nie ma paliwa

paliwa paliwo benzyna diesel lpg
fot. freepik

Choć sytuacje we Francji staje się coraz poważniejsza, to jednak wszyscy wokół apelują o to, aby nie panikować. Mimo to ciężko kierowcom zachować spokój, gdy praktycznie co szósta stacja nie sprzedaje paliwa. Rząd stara się uspokoić obywateli, ale w takich regionach jak w Ile-de-France i Hauts-de-France, sytuacja staje się coraz mniej optymistyczna.

Powodem nie są jednak braki paliwa we Francji, a strajki pracowników w koncernach naftowych. Domagają się oni głównie większych pensji, które mają za zadanie uchronić ich oraz ich rodziny przed rosnącą inflacją. Francuski rzad już zaapelował o to, aby zdecydowano się w trybie pilnym podnieść pracownikom wynagrodzenia. Są obawy, że może to doprowadzić do poważnego kryzysu w kraju i buntu obywateli.

– Dajemy bardzo dużo udziałowcom, ale zupełnie zapominamy o pracownikach – powiedział sekretarz rady zakładowej CGT TotalEnergies Thierry Defresne. Związek nie zgadza się na rekompensatę inflacji kierowcom i akcjonariuszom kosztem pominięcia samych pracowników. Jeżeli sytuacja się nie unormuje, z dnia na dzień na francuskich drogach sytuacja będzie się pogarszać.

paliwo rezerwa bak paliwa znasz tę zasadę zasada
fot. freepik

W Polsce diesla i benzyny nie zabraknie

Jeżeli chodzi o nasz kraj, kierowcy nie mają powodu do niepokoju. Dostawy paliwa są na bieżąco uzupełniane i nie ma żadnego niepokoju pod względem tego, że może go w pewnym momencie zabraknąć. Z kolei wysoka cena za diesel i benzynę przyczyni się nawet do tego, że nastąpi zapewne pewne spowolnienie. Niektóre stacje mogą sprzedawać mniej paliwa przez oszczędności wśród kierowców.

ropa naftowa brent crude benzyna diesel ceny paliwa paliwo
Freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News