PILNE: Zabraknie paliwa na stacjach?! Wezwano do natychmiastowego oszczędzania ropy

PILNE: Zabraknie paliwa na stacjach?! Wezwano do natychmiastowego oszczędzania ropy

podatek ceny paliwa stacja paliw

Podaj dalej

Bardzo złe informacje przekazała Międzynarodowa Agencja Energetyczna, w kwestii paliwa. Zaapelowano o to, aby zacząć oszczędzać ropę, a więc krótko mówiąc diesel i benzynę. Jeżeli wszyscy nie zaczniemy tak robić, może nas spotkać duży szok – zwłaszcza, jeżeli chodzi o cenę, która będzie na stacjach paliwa przy małej podaży, a dużym popycie.

Nie będzie paliwa na stacjach?

benzyna diesel paliwo
fot. freepik.pl

IEA wezwała wszystkich do szybkiego zmniejszenia zużycia ropy, wszystko przez szok jaki zostanie wywołany rosyjską inwazją na Ukrainę. To jest to, o czym już alarmuje się od kilku dni. Ostatnia wyższa cena za paliwo nie jest jeszcze tym najgorszym, co mogło nas wszystkich spotkać. Nadchodzą problemy z ropą, które będą miały mocne skutki w cenach za diesel i benzynę.

Dlatego też Międzynarodowa Agencja Energetyczna wystosowała specjalny apel. Zarekomendowano, aby po drogach wszyscy jeździli z mniejszą prędkością, co przyczyni się do mniejszego zużycia paliwa. To rozwiązanie jest dość popularne, jeżeli chodzi o tzw. eko jazdę, która pozwala zaoszczędzić paliwo.

Drugą rzeczą na jaką zwrócono uwagę jest to, aby kto może pracował zdalnie. Chodzi o ograniczenie dojazdów do pracy. W ten sposób wiele osób nie będzie musiało tankować paliwa i pozostawi je tym, którzy potrzebują go bardziej. Nie będzie zwiększał się tym samym popyt, a zostanie on ograniczony w naturalny sposób.

diesel hurt cena paliwo
fot. freepik.pl

Jak odpowiedzą na apel państwa, kierowcy i firmy?

Teraz duże zadanie stoi przed wszystkim. Zwłaszcza państwa powinny się zainteresować tym, o czym mówi Międzynarodowa Agencja Energetyczna. Przyczynić się to może do tego, że inflacja zostanie nieco wygaszona, a na pewno nie będzie tak dynamicznie rosła. Także firmy, które mogą powinny zdecydować się na krok, o którym mowa.

Ale duża poprawa musi być także w samych kierowcach. Jeżeli nie będzie rozsądniejszego tankowania i zużywania paliwa, to może to doprowadzić do ogromneego kryzysu. A za to zapłacimy już niestety wszyscy i to nie mało. Lepiej zatem stosować się do zaleceń, ale musi to robić procentowo duża grupa osób. Czy można w to wierzyć?

diesel paliwo cena
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News