PILNE: Za przegląd samochodu zapłacimy podwójnie! Ministerstwo Infrastruktury przygotowało nowe przepisy

PILNE: Za przegląd samochodu zapłacimy podwójnie! Ministerstwo Infrastruktury przygotowało nowe przepisy

przeglad samochodu cena

Podaj dalej

Przegląd samochodu w podwójnej cenie to na pewno nie wiadomość od rządu, jaką chcieli usłyszeć kierowcy. Projekt zmian w Prawie o ruchu drogowym jaki dotarł do Sejmu zakłada właśnie taką stawkę. Będzie to kara dla spóźnialskich, którzy przegapili datę wizyty na stacji kontroli pojazdów. Są też jednak pewne zmiany na plus.

Nadchodzą zmiany. Przegląd samochodu po nowemu

przegląd badanie pieczątka diagnosta policja

Ministerstwo Infrastruktury przygotowało zmiany dla wszystkich kierowców w Polsce, jeżeli chodzi o przegląd samochodu. W dużej mierze tyczą się one terminów, kiedy kierowca stawia się ze swoim samochodem na badaniu. Zmiany finansowo uderzą po kieszeni spóźnialskich. Będą oni musieli zapłacić, bowiem podwójnie za przegapienie terminu.

Ale uwaga – będzie przyzwolenie na spóźnienie się do 30 dni! Wówczas data zostanie wbita wstecz, z tą na której powinniśmy się wstawić. Dopiero od 31 dnia spóźnienia opłata będzie liczona podwójnie. Co ciekawe, pieniądze nie trafią do właścicieli stacji kontroli pojazdów. Będzie to przychód Transportowego Dozoru Technicznego, a nie dodatkowy ”grosz” na przetrwanie dla właścicieli stacji.

Nie należy jednak podchodzić do tego w taki sposób, że zyskujemy 30 dni. Od daty zakończenia przeglądu każda koliza, czy wypadek wiąże się z tym, że ubezpieczyciel na pewno nie pokryje żadnych kosztów. A jak wiadomo nigdy nie wiadomo, kiedy co przytrafi się na drodze. Nawet będąc w drodze na przegląd samochodu.

przeglad samochodu pieniadze

Powtórne badanie w obecności pracownika Transportowego Dozoru Technicznego

Kolejną zmianą ma być to, iż kierowcy będą mogli odwołać się od tego, że ich auto nie przeszło przeglądu. Następne badanie jednak odbędzie się w obecności pracownika Transportowego Dozoru Technicznego. Jeżeli zażalenie było słuszne za drugi przegląd samochodu zapłaci właściciel stacji. Jeżeli jednak nie mieliśmy racji, zapłacimy drugi raz z własnej kieszeni.

Inną zmianą jest to, że w trakcie badania pojazdu zostaną zrobione zdjęcia. Właściciel stacji kontroli pojazdów będzie miał obowiązek przechowywania dokumentu przez 5 lat. Ciężko zatem będzie o podbicie dowodu rejestracyjnego, jeżeli auto nie stawi się na miejscu. A takie patologiczne przypadki w Polsce niestety mają miejsce.

przeglad-samochodu-stacja
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News