PILNE: Za diesel, benzynę i LPG będziemy płacić coraz mniej! Ile wydamy żeby zatankować dane paliwo?

PILNE: Za diesel, benzynę i LPG będziemy płacić coraz mniej! Ile wydamy żeby zatankować dane paliwo?

diesel paliwo tankowanie

Podaj dalej

Coraz większe powody do zadowolenia mają kierowcy tankujący diesel, benzynę oraz LPG. Z najnowszych analiz wynika, że ceny tych paliw będą w najbliższych dniach dalej spadać. Kierowcom pozostanie zatem coraz więcej pieniędzy w portfelach, aby mogli wydawać je na inne wydatki. A pamiętajmy, że nie wszystkie rzeczy tanieją w kraju.

Diesel, benzyna i LPG z nowymi cenami

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

LPG oraz diesel to obecnie dwa paliwa, które tanieją najszybciej. Autogaz jest na najlepsze drodze do tego, aby już niebawem kosztował poniżej 3 złote. Po raz kolejny obniżona została jego cena hurtowa i na dzień dzisiejszy za to paliwo powinniśmy płacić już tylko nieco ponad 3 złote. To już około 50 groszy mniej, niż zupełnie nie tak dawno. To duża obniżka w tak krótkim czasie.

Diesel także niebawem może wyświetlać się z ”nową ceną”. Lada moment powinna się pojawić przy cenie tego paliwa szóstka z przodu, bowiem w detalu paliwo to kosztuje niewiele powyżej 7 złotych. A cena cały czas topnieje i jest już naprawdę blisko przełamania bariery. Mało kto pamięta, kiedy za olej napędowy można było płacić np. 6,99 zł/l lub mniej.

Najbardziej stabilnie w tym wszystkim zachowuje się benzyna. Jej cena krok po kroku jest niższa, ale są to kwestie groszowe. Do tego, aby płacić za nią poniżej 6 złotych, przyjdzie wszystkim jeszcze sporo poczekać. Nie należy spodziewać się tego, że nastapi to w tym miesiącu, choć cena może bardzo się zbliżyć do poziomu granicy.

diesel benzyna paliwo ceny
fot. freepik.pl

Dwa scenariusze na przyszłość

Patrząc w przód można zauważyć dwa scenariusze – optymistyczny i pesymistyczny. Ten pierwszy oznacza, że paliwa dalej będą tanieć względem tego, jak będzie zachowywała się ropa na giełdzie. Drugi niestety oznacza, że dojdzie do nagłego załamania i cena za diesel i LPG wystrzeli w górę i przyjdzie nam płacić rekordowe ceny.

Na razie jednak jest dobrze i można być z tego zadowolonym. Paliwa tanieją, a to także sprawi, że inflacja nieco odpuści. Za kwiecień może być mniejsza niż za marzec, o ile tendencja się utrzyma. To ile wydaje się na tankowanie ma niestety bardzo duży wpływ na wiele innych rzeczy, za które płacimy. Oby tendencja się w końcu odwróciła na bardziej korzystny obraz, który doprowadzi do wyhamowania wzrostu wszystkich cen.

ceny paliw diesel benzyna lpg
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News