PILNE: Wydano ważny komunikat w sprawie LPG w Polsce. Znakomita informacja dla kierowców jeżdżących na autogazie

PILNE: Wydano ważny komunikat w sprawie LPG w Polsce. Znakomita informacja dla kierowców jeżdżących na autogazie

LPG autogaz ceny

Podaj dalej

Seria dobrych wieści dla tych osób, które na co dzień tankują LPG. Będzie taniej, korzystniej i niewątpliwie lepiej dla wszystkich tych, którzy posiadają instalację gazową. Gaspol SA poinformował, że nie będzie kupował już gazu z Rosji! Nie jest on potrzebny do tego, aby zapewnić w naszym kraju bezpieczeństwo pod względem dostaw.

LPG z cywilizowanych źródeł

lpg autogaz paliwo
fot. freepik

Holding SHV, którego częścią jest GASPOL, wstrzymuje także wszystkie nowe projekty inwestycyjne w Rosji. Dostosowano się tym samym do sankcji, które zostały nałożone na ten kraj, ale także pominięta została Białoruś, która biernie, ale i czynnie wspiera działania militarne na Ukrainie.

Znaleziono pewne alternatywy, które są w stanie nie tylko zaspokoić zapotrzebowanie na LPG, ale i je zwiększyć. ”Nowy” autogaz będzie płynął do nas z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych za pośrednictwem morskiego terminalu przeładunkowego. Wykorzystane zostaną także inne miejsca rozbudowanej infrastruktury operacyjnej.

W komunikacje czytamy również, że nowa współpraca pozwala zwiększyć dostawy na rynek polski. A więcej LPG to nic innego jak tańsze paliwo, które będziemy mogli tankować. Już dziś widać, że po raz kolejny spadły ceny w hurcie. I choć dzieje się to stosunkowo dość wolno, to jednak cena już staje się coraz bardziej przyjemna dla kierowców.

lpg-paliwo-ceny-paliw
fot. freepik

W jakiej cenie autogaz na stacjach?

Są już stacje paliw w Polsce, gdzie można LPG zatankować za 3,29 zł/l. Nie ma ich dużo, ale taka cena powinna pojawiać się coraz częściej w kolejnych punktach. Najważniejsze w przypadku autogazu jest to, że po prostu tanieje i wiele scenariuszy sprzyja temu, aby stawał się coraz tańszy. Warto wspomnieć, że przed wojną płaciliśmy za to paliwo około 2,50 zł/l.

Niewątpliwie to właśnie na takie ceny czekają kierowcy. Już dziś wiadomo, że instalacja gazowa jest bardziej opłacalna nawet niż jazda na prąd. A więc nowe samochody z alternatywnym napędem mogą wcale nie okazać się taką rewolucją, na jaką liczono. Choć niewątpliwie zmiana ma nieco inne podłoże.

LPG paliwo autogaz
fot. freepik

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News