PILNE: Wszyscy kierowcy mogą odzyskać 30 złotych! Jak odzyskać należne pieniądze i kiedy najlepiej to zrobić?

PILNE: Wszyscy kierowcy mogą odzyskać 30 złotych! Jak odzyskać należne pieniądze i kiedy najlepiej to zrobić?

kierowcy pieniadze akumulator

Podaj dalej

Pieniądze czekają, a kierowcy mogą w prosty sposób wyciągnąć po nie rękę. Każdy posiadacz samochodu zgodnie z prawem może ubierać się o to, aby zyskać należne mu 30 złotych. Tak naprawdę po pieniądze te można sięgać co roku, a nawet kilka razy w roku, bo nikt tego nie sprawdza, ani też nie kontroluje. Choć z reguły najkorzystniej jest to robić co kilka lat.

Kierowcy mają prawo do 30 złotych

kierowca mandat samochod
fot. freepik

Większość kierowców z reguły zdaje sobie sprawę wyłącznie z tego, jakie czekają go wydatki. Nie ma co ukrywać, że wydawanie pieniędzy to podstawa posiadania samochodu, ale są też pewnego rodzaju przywileje finansowe z których można korzystać. Jedną z takich jest kwestia zyskania 30 złotych. Nie zobaczymy ich jednak w formie fizycznej, ani też nie wpłyną one na nasze konto. To kwota, która zostanie odjęta od naszego rachunku w momencie, kiedy będziemy kupowali nowy akumulator. Aby jednak skorzystać z takiej promocji, trzeba pamiętać o jednej rzeczy.

Trzeba sprzedawcy dostarczyć swój stary akumulator, który jest już zużyty. Chodzi o to, aby kierowcy nie pozbywali się starych akumulatorów wyrzucając ich na śmietnik, czy do lasów. Są one niezwykle szkodliwe dla środowiska, dlatego też wymagają one należytego podejścia jeżeli chodzi o ich utylizowanie. Dlatego wprowadzono taką możliwość już dawno, a wielu kierowców z niej korzysta. Niestety jest też część, która zapomina o tym, a sprzedawcy w pośpiechu nie zawsze mają czas o tym przypomnieć.

Jeżeli nie mamy ze sobą starego akumulatora cena nowego będzie wyższa o 30 złotych – to taka forma kaucji. Tę kwotę można odzyskać, jeżeli do miesiąca czasu dostarczymy zużyty akumulator. Warto pamiętać, że zużyty akumulator nie trzeba zawsze oddawać do sklepu. Można również do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdują się na terenie każdej gminy. Oddane akumulatory zostaną poddane recyklingowi, a z nich powstaną…. nowe.

kierowca-samochod-podatek
fot. freepik

Kiedy najlepiej wymienić akumulator?

Z reguły stary akumulator, który wykazuje złe parametry najlepiej wymienić przed zimą. Wciąż jest zatem dobry okres na to, aby to zrobić. Pozwoli uniknąć to problemów z odpalaniem samochodu w okresie większych mrozów. Tak naprawdę jednak nie ma złego momentu na to, aby zdecydować się na wymianę. Kierowcy powinni mieć to na uwadze, bowiem jazda na słabej baterii może doprowadzić do problemów związanych z odpalaniem pojazdu – i nie tylko.

kierowca prędkość mandat
fot. Freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News