PILNE: Wróciły stare mandaty! Kierowcy muszą uważać, bo szybko mogą stracić pieniądze, a nawet uprawnienia

PILNE: Wróciły stare mandaty! Kierowcy muszą uważać, bo szybko mogą stracić pieniądze, a nawet uprawnienia

mandat policja kontrola drogowa

Podaj dalej

Dla kierowców to takie mandaty są jednymi z najgorszych, jakie mogą otrzymać. Tyle tylko, że w przypadku jak wszystkich pozostałych tak i tutaj pretensje można mieć zawsze tylko i wyłącznie do siebie. W związku z pogorszeniem się warunków pogodowych, pula kar wzrosła i trzeba naprawdę uważać, aby nie płacić z tego powodu kary, czy nawet nie stracić prawo jazdy.

Mandaty za śnieg i bród

mandat predkosc taryfikator
lubuska.policja.pl

Gorsze warunki pogodowe na dworze sprawiają, że kierowcy muszą zachować należytą ostrożność. Kto będzie lekceważył przepisy może otrzymać nie jeden mandat, a mandaty! W ostatnich dniach już sporo kierowców załapało się na karę za nieodśnieżonych samochód. Niestety, ale lenistwo w tym przypadku jest dość częste, a policja nie toleruje takich zachowań.

Po podróży trzeba uważać również na to, jak wyglądają tablice rejestracyjne. Błoto pośniegowe niestety bardzo szybko doprowadza do tego, że nie da się odczytać numerów. W takiej sytuacji, gdy nie ma odpowiedniej widoczności można zostać ukaranym mandatem. Warto zatem wozić ze sobą ściereczkę w reklamówce, którą zawsze będzie można je wyczyścić.

Kierowcy muszą również uważać na same warunki pogodowe, bo te mogą nie bezpośrednio, a pośrednio przyczynić się do późniejszej kary. Mowa tutaj o rozbiciu samochodu, kolizji czy wypadku. Niestety, ale w ostatnich godzinach temperatura dość wyraźnie jest kapryśna i z dodatniej szybko spada na ujemną – i odwrotnie. To sprawia, że na drogach jest bardzo ślisko i nie trudno o utratę kontroli nad pojazdem.

kierowca mandat samochod
fot. freepik

Zima wróciła z nami na dłużej

Prognozy niestety nie są optymistyczne, jeżeli chodzi o najbliższy czas. Zima niestety zostanie z nami na dłużej, dlatego kierowy muszą zachowywać szczególną uwagę. Mandaty nie są niczym przyjemnym, a jako, że trwa okres ferii policja prowadzi wzmożone kontrole na drogach. Już od tygodnia przekonało się o tym wielu kierowców.

Uważać trzeba zwłaszcza też na prędkość. Droga hamowania może się mocno wydłużyć, przez co nie łatwo o stłuczkę. Warto również wozić ze sobą podstawowe rzeczy, jak np. dodatkowy płyn do spryskiwaczy. Przez wspomniane błoto pośniegowe trzeba często używać spryskiwaczy, przez co płyn bardzo szybko się wytraca. Jego koniec na trasie może oznaczać, że trzeba będzie nawet zatrzymać pojazd na poboczu. Jeżeli zobaczy to policja można otrzymać mandat za to, że jesteśmy nieodpowiednio przygotowani do drogi.

mandat punkty karne prawo jazdy policja
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News