PILNE: Wraca maseczka w komunikacji miejskiej. Minister Zdrowia podał rozporządzenie wchodzi w życie

PILNE: Wraca maseczka w komunikacji miejskiej. Minister Zdrowia podał rozporządzenie wchodzi w życie

maseczka komunikacja miejska

Podaj dalej

Okres wakacji pozwala zapominać, że przez ostatnie lata maseczka stała się naszym nieodłącznym elementem. To, co się dzieje na świecie, ale także zaczyna dziać w Polsce wskazuje na to, że to nie koniec z nimi. Sygnalizuje to także Minister Zdrowia, który odniósł sie do mozliwości ich powrotu. Wskazał kiedy to nastąpi.

Kiedy maseczka powróci na naszą twarz?

zamknięte granice
fot. freepik

Sytuacja z koronawirusem jest cały czas monitorowana w naszym kraju, jak i na świecie. Na razie jednak tak naprawdę mało kto się nim interesuje, bowiem przypadków jest ”niewiele”. Obecnie hospitalizowanych z powodu tego wirusa w naszym kraju jest około 400 osób. Żeby przywrócić stan w kraju, który jest nam dobrze znany liczba musi osiągnąć około 5 tysięcy.

– Jeżeli np. pada pytanie, czy wracamy do masowego testowania, to dopóki nie będziemy mieli pewnego progu obłożenia w szpitalach, związanego z covidem, to nie będziemy do tego wracali – powiedział Andrzej Niedzielski. Ten próg to także kwestia tego, kiedy maseczka może powrócić w komunikacji miejskiej.

– Te plany są gotowe, czekają na decyzję i ewentualne uruchomienie. Ale chcę też wszystkich uspokoić, że mimo wzrostów, które obserwujemy w ostatnich dniach, bo dziś również mamy przekroczoną granicę tysiąca nowych przypadków, ta liczba wynosi dokładnie 1068, to na razie nie są to w ogóle przedziały, które powodują uruchamianie procedur zarządzania kryzysowego – dodał Minister Zdrowia.

maseczka brak maseczki
fot. freepik

Jesień i zima to kolejny lockdown?

Dziś Polska i świat ma nieco inne problemy, niż covid. Mimo to widać, że w wielu krajach nawet w wakacjach wirus potrafi wywołać spore zamieszanie i niepokój. Są obawy, że na jesień zachorowalność znacząco wzrośnie. Maseczka może wtedy nie tylko być potrzebna w komunikacji miejskiej czy przechodni. Może także powrócić do sklepów, a nawet… na każde wyjście z domu.

zamknięte granice
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News