PILNE: Węgiel w Polsce tańszy o 2 000 złotych! Śmieszna cena za tonę. Trwa wyprzedaż, warto się pośpieszyć

PILNE: Węgiel w Polsce tańszy o 2 000 złotych! Śmieszna cena za tonę. Trwa wyprzedaż, warto się pośpieszyć

dodatek węglowy węgiel

Podaj dalej

Kto planuje kupić węgiel na najbliższą zimę, to właśnie jest na to najlepszy moment. Od 4 maja Polska Grupa Górnicza przygotowała promocje, która zachęca do tego, aby zaopatrzyć się już w surowiec na kolejny sezon grzewczy. Oszczędność 2 000 złotych mówi sama za siebie! To naprawdę znakomita okazja do tego, aby już teraz zainwestować pieniądze przed kolejnymi mrozami.

Promocja na węgiel

wegiel pabianice kdw
PGG

Spółka przygotowała promocję, która łącznie pozwolić zaoszczędzić aż 2 000 złotych. Trwa ona do końca czerwca bądź do wyczerpania zapasów – a mowa aż o 300 tysiącach ton, które przeznaczono na możliwość tańszego zakupu. Nie warto czekać, bowiem kto będzie zwlekał może już nie doczekać możliwości tańszego zakupu.

Sama promocja jest bardzo prosta. Robiąc zakupy przez stronę Polskiej Grupy Górniczej zaznaczamy, że chce skorzystać z możliwości tańszego zakupu. Pierwszą tonę kupujemy w normalnej cenie, ale na każdą kolejną – aż do piątek, otrzymuje się rabat w wysokości 400 złotych. Łącznie węgiel jest zatem tańszy aż o 2 000 złotych, jeżeli ktoś zdecyduje się na taką ilość.

Kto nie potrzebuje aż takiej ilości i tak może sięgnąć po rabat. Wystarczy dogadać się z kimś w rodzinie, czy z sąsiadem i później po prostu rozliczyć się między sobą. Zawsze to będzie taniej, niż ktoś zdecyduje się na indywidualny zakup nawet jednej tony. Taka oferta jest dużym zaskoczeniem, ale też pokazuje, że sytuacja z węglem w kraju znacząco się poprawiła w ostatnich miesiącach.

węgiel cena ceny opał
Freepik

Duży dodatek na ciepłą zimę

Taką promocję można potraktować jako specjalny dodatek, bez większej papierologii i formalności. Większość osób w kraju ma znacznie większe zapotrzebowanie na węgiel niż tylko tonę. To doskonała zatem okazja dla takich gospodarstw, które czekały na ”dofinansowanie”. To właśnie jest i trwa niecałe dwa miesiące.

Nie należy spodziewać się, że na tegoroczną zimę rząd wyjdzie z podobną inicjatywą, jak w 2022 roku. Jak widać sytuacja na rynku jest stabilna i nie ma potrzeby, aby rozdawać i w 2023 roku pieniędzy na ogrzanie domu czy mieszkania. Taka promocja, jak teraz może się już nie trafić. A czy węgiel będzie na tyle tańszy w kolejnych miesiącach, że warto czekać? Trzeba pamiętać, że z każdym miesiącem jesteśmy bliżej zimy, a więc ceny nie będą już spadać.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News