PILNE: W weekend skończy się paliwo? Kierowcy od rana szturmują stacje przed podwyżkami, które od poniedziałku

PILNE: W weekend skończy się paliwo? Kierowcy od rana szturmują stacje przed podwyżkami, które od poniedziałku

paliwo stacja paliw

Podaj dalej

Dużych ruch po paliwo notowany jest na stacjach od poranka. Kierowcy jeżdżą tankować diesel i benzynę przed nadchodzącymi podwyżkami, które mają rozpocząć się od poniedziałku. Kto zatankuje w weekend, a zwłaszcza w sobotę, może zaoszczędzić nie małe pieniądze. Podwyżki mogą nadejść nagle i różnice w cenach mogą pojawić się nawet po kilku godzinach.

Kto zatankuje paliwo pierwszy, ten lepszy

paliwo diesel benzyna
fot. freepik.pl

Ceny hurtowa paliwa przekroczyły już jakiś czas temu ceny detaliczne. Nic więc dziwnego, że sytuacja jest bardzo napięta jeżeli chodzi o diesel i benzynę. Zwłaszcza, że ropa wywołuje ogromną presję na wszystkich, a jej cena nieustannie rośnie. Dlatego też wiadomo, iż w kolejnym tygodniu za tankowanie na każdym litrze będziemy płacić o kilkadziesiąt groszy więcej.

W poniedziałek kluczowe będzie to, co wydarzy się w weekend i jak otworzy się giełda. Wiele wskazuje na to, że otwarcie będzie mocne, a więc baryłka ropy będzie miała większą cenę, niż na zakończenie w piątek. Cena za paliwa może wówczas tego samego dnia podskoczyć jeszcze bardziej na stacjach paliw.

Warto zatem zatankować paliwo w ten weekend. Nie ma co zwlekać, bowiem później po prostu wydamy na to niepotrzebnie więcej. Korzystne to jest zwłaszcza dla osób, które tankują rzadziej – raz do dwóch razy na miesiąc. Wyczucie dobrego momentu na zatankowanie jest kluczowe, aby móc wówczas przyoszczędzić. I taki moment właśnie nastał.

paliwo diesel benzyna
fot. freepik

Jaka cena przy dystrybutorach?

W przypadku diesla cena pomału zmierza niestety w kierunku 8 złotych i nie ma wątpliwości, że w nadchodzącym tygodniu ją przekroczy. W przypadku tego paliwa sytuacja będzie bardzo dynamiczna, bowiem tutaj cena wciąż jest stosunkowo niska, choć już w piątek zaobserwowano większe podwyżki. Kolejne powinny być kilkudziesięciu groszowe.

Łagodniej wygląda sytuacja, jeżeli chodzi o benzynę. Tutaj ceny rosną bardzo powoli, ale niestety rosną. Takie ”wolne kapanie podwyżek” koniec końców doprowadza w efekcie do większych kosztów, lecz w dłuższej perspektywie czasu. Aż takich strat finansowych nie poniosą na pewno kierowcy posiadający silnik benzynowy.

diesel paliwo cena
fot. freepik.pl

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News