PILNE: W weekend rekordowo tani diesel, benzyna i LPG. A od poniedziałku kierowcy przeżyją szok cenowy

PILNE: W weekend rekordowo tani diesel, benzyna i LPG. A od poniedziałku kierowcy przeżyją szok cenowy

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

6 i 7 sierpnia to najtańszy weekend na stacjach paliw od wielu miesięcy w Polsce. Diesel, benzyna i LPG będzie dostępna w rekordowo tanich cenach. A to wszystko za sprawą nieustannych spadków cen, których doświadczamy praktycznie od tygodnia. I nie mówimy tutaj o kilku groszach, a o kilkudziesięciu groszach, jakie zostaną zaoszczędzone na każdym litrze.

Diesel, benzyna i LPG w sierpniu tylko tanieją

paliwa paliwo benzyna diesel
fot. freepik.com – josemiguelsangar

To już nie spekulacje, a fakt, że diesel w weekend będzie można zatankować za 6,99 zł/l, a nawet i mniej. Nieustanne spadki ropy na giełdzie doprowadziły do znacznych obniżek w hurcie. Stacje paliw ku zaskoczeniu reagują bardzo szybko, ale trzeba mieć na uwadze, że wciąż pozostawiają sobie pewien bufor. Ten jednak dalej się będzie z dnia na dzień kurczył.

Tania ropa zmusza wręcz stacje paliw do tego, aby w szybkim tempie obniżać cenę za diesel i benzynę. Kto tego nie będzie robił może przegrać walkę o klienta. I nic dziwnego, że niektóre stacje paliw będą nawet na tym tracić, z racji tego, że zakupu towaru dokonywały wcześniej, gdy był w wyższej cenie. Ale tak naprawdę sytuacja wygląda identycznie dla wszystkich. Bardziej tylko wygrywają te stacje, na których towar schodzi szybciej.

Oczywiście w ten weekend warto zatankować, ale jak mówią eksperci – kto może niech leje nie do pełna. Po weekendzie bowiem szykowane są dalsze obniżki ceny paliw i będzie można zaoszczędzić jeszcze więcej. Kto w drugiej połowie wakacji wybiera się na wakacje, można powiedzieć, że wygrał los na loterii. Podróż nad polskie morze będzie znacznie tańsza, niż dla tych, którzy jechali na samym początku tegorocznych wakacji.

diesel benzyna paliwo ceny paliw podatki
fot. freepik.com – shyachlo

Koniec wakacji będzie wyraźnie tańszy niż początek

To może być bardzo duże zaskoczenie, jeżeli pod uwagę weźmiemy cenę za diesel czy benzynę z początku wakacji, z tą z ostatniego dnia sierpnia. Prawdopodobnie dojdzie do sytuacji, w której cena będzie przewyższała złotówkę na litrze! To bardzo dużo, biorąc pod uwagę, że praktycznie mowa o okresie dwóch miesięcy. Powodów do smutku jednak z tego nie będzie – a wręcz przeciwnie.

Kluczowe będzie jednak to co później. A już na horyzoncie widać problemy z dostawami gazu, wysokimi cenami energii. Pytanie, jak to wszystko przełoży się na diesel i benzynę. Już w ubiegłym roku w okresie później jesienie ceny zaczęły rosnąć z racji tego, że ropa stała się alternatywnym źródłem energii. To niestety źle odbiło się na kierowcach, a dokładnie na cenach tankowania.

paliwo ceny paliwa diesel benzyna
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News