PILNE: W weekend diesel i benzynę zatankujemy najtaniej w marcu! To obowiązkowa wizyta na stacji paliw dla kierowców

PILNE: W weekend diesel i benzynę zatankujemy najtaniej w marcu! To obowiązkowa wizyta na stacji paliw dla kierowców

diesel benzyna tankowanie

Podaj dalej

Dlaczego najlepiej to właśnie w nadchodzącą sobotę i niedziele zatankować diesel i benzynę? Od przyszłego tygodnia ceny paliw zaczną powoli drożeć, aby więc to teraz zatankujemy najtaniej. Będzie to jedna z najniższych cen, z jakimi mieliśmy i będziemy mieć do czynienia w tym miesiącu. Warto pokusić się o pełny bak.

Sobota i niedziela idealna, by zatankować diesel i benzynę

benzyna diesel paliwo
fot. freepik.pl

Z tankowaniem jest jak z hazardem, trzeba wyczuć dobry moment, kiedy udać się na stację. Oczywiście nie zawsze jest to w pełni możliwe. Dla osób jednak, które tankują raz czy dwa na miesiąc i jeżdżą rzadziej, to idealny moment na to, aby odwiedzić stacje paliw. Prognozy na koniec miesiąca nie są najlepsze jeżeli chodzi o ceny paliw.

Diesel i benzyna będą powoli drożeć, dlatego jeżeli ktoś chce nieco zaoszczędzić, to będzie na to idealny moment. Po weekendzie spotkamy już nieznacznie, bo nieznacznie, ale jednak wyższe ceny. A to niestety na pewno nie jest dobra informacja. Na giełdzie tylko w czwartek ropa podrożała o ponad 10 dolarów za baryłkę.

Taka sytuacja sprawi, że ceny hurtowe znów się podniosą, a na stacjach paliw podniesie się cena za litr paliwa. Niewielki ratunek w tym, że dolar nie jest już taki drogi, jak był jeszcze kilka dni temu. Złotówka zdecydowanie się umocniła na tle pozostałych walut, co na pewno nie wpłynie już tak gwałtowne skoki cen.

diesel benzyna stacja
fot. freepik

Nie uciekniemy przed podwyżkami

Ze wstępnych analiz wynika, że w ostatnim dniach marca za diesel i benzynę może płacić więcej około 20-30 groszy więcej na litrze. To jednak wstępne wyliczenia, bowiem sytuacja może się zmienić z dnia na dzień. Kolejna większa podwyżka za ropę doprowadzi do tego, że będzie mowa o zupełnie wyższej kwocie.

Rosyjska ropa jak na razie jest mało chętnie widziana w Europie, ale prawda jest taka, że nie da się od niej uciec z dnia na dzień. Ograniczenie jednak jej na rynkach sprawia, że zmniejsza się podaż, a to niestety zwiastuje wyższe ceny. Do tego dochodzi niepokój związany z dalsza sytuacją na Ukrainie.

stacja paliw benzyna paliwo diesel
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News