PILNE: W tych województwach paliwo zdrożeje. Mimo to diesel i benzyna będą schodzić jak ciepłe bułeczki

PILNE: W tych województwach paliwo zdrożeje. Mimo to diesel i benzyna będą schodzić jak ciepłe bułeczki

PILNE: W tych województwach paliwo zdrożeje. Mimo to diesel i benzyna będą schodzić jak ciepłe bułeczki

Podaj dalej

Lokalizacja miejsca zamieszkania ma duże znaczenie, jeżeli chodzi o to za ile dany kierowca tankuje się paliwo. Teraz jednak rozbieżności mogą być jeszcze większe, a wielu osobom nie pozostanie nic innego jak tylko przyjąć to do wiadomości. W Niemczech od niedawna skończyły się promocje na diesel i benzynę, a różnicę w cenie względem Polski są znaczące. Tankowanie u nas znów znacząco zyska na popularności.

Paliwo w Polsce dla Niemców

benzyna diesel lpg ceny paliwo
fot. freepik

Nasi sąsiedzi znów mają problem bardzo wysokich cen za paliwo. Ratunkiem dla części z nich jest Polska i tankowanie u nas. Oczywiście nie wszyscy moga sobie na to pozwolić, a tylko ta grupa osób, której zgadza się matematyka pod względem przejechany kilometrów i cen. Mimo wszystko grono takich kierowców staje się dość liczne.

W Niemczech benzyna kosztuje 2,07 euro, a diesel 2,16 euro. W Polsce jest znacznie taniej, bowiem ceny w przeliczeniu na euro wyglądają następująco: benzyna 1,38 euro, a olej napędowy 1,61 euro. Różnica jest zatem duża, żeby nie powiedzieć bardzo duża. A w dodatku nasi sąsiedzi wiedzą doskonale o promocjach, które wciąż u nas obowiązują. Może być zatem jeszcze taniej.

Już ostatnie raporty pokazały, w których województwach paliwo w Polsce jest najdrożej. A jest to: zachodnio-pomoroskie, lubuskie i dolnośląskie, czyli wszystkie które graniczą z terytorium Niemiec. Tam ceny paliw mogą teraz nie topnieć tak szybko jak w innych regionach Polski mimo obniżek. Klienci i tak się znajdą, którzy z pocałowaniem ręki zapłacą więcej niż Polak.

paliwo ceny
fot. freepik.com – federcap

Europa wciąż ma drogą benzynę i diesel

W Polsce bądź co bądź paliwo jest tanie, gdy patrzy się na inne kraje. Oczywiście można tutaj pisać wiele o zarobkach, podatkach, itd. Patrząc jednak prostolinijnie nie można powiedzieć, że jest bardzo źle. Oczywiście diesel wciąż ma wysoką cenę, benzyna i LPG natomiast kosztuje niewiele drożej, niż przed wszystkimi kryzysami. Trzeba jednak pamiętać o tarczy antyinflacyjnej.

paliwo cysterna diesel benzyna
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News