PILNE: W sylwestrową noc kierowcy masowo będą tracić prawo jazdy. Imprezową noc zakończy nie jeden mandat

PILNE: W sylwestrową noc kierowcy masowo będą tracić prawo jazdy. Imprezową noc zakończy nie jeden mandat

Prawo jazdy uprawnienia

Podaj dalej

Planujecie sylwestra? Uważajcie, żeby wracając z niego nie stracić swojego prawo jazdy. Pozornie puste drogi, późna godzina, cisza i spokój mogą w prosty sposób przyczynić się do utraty uprawnień. Tak jak już informowaliśmy, prezydent podpisał ustawę na mocy której już od pierwszej minuty Nowego Roku wchodzi w życie nowy taryfikator.

Prawo jazdy będzie dużo łatwiej stracić

prawo jazdy uprawnienia

Już pierwsze godziny Nowego Roku sprawią sporo problemów kierowcom. Nie chodzi o pogodę, warunki na drodze, a o ich brawurowy powrót do domu. I nie mamy tutaj na myśli jazdę pod wpływem alkoholu. Takich przypadków liczymy, że nie będzie w ogóle! Chodzi o prędkość i przepisową jazdę na drodze. Tej nocy można spodziewać się bardzo wielu kontroli m.in. w związku z wejściem nowych przepisów.

Oznacza to, że sporo kierowców nie tylko może stracić swoje prawo jazdy, ale również sporą część pieniędzy. Warto wspomnieć o kilku najważniejszych. Za jazdę powyżej 30 km/h jest mandat w wysokości 500 złotych. Nieprzepuszczenie pieszych na przejściu to kara w wysokości 1 500 złotych. Z kolei maksymalna liczba punktów wzrasta do 15.

Warto do końca grudnia dobrze zaznajomić się ze zmianami jakie wchodzą w życie. W innym przypadku możemy poczuć się bardzo rozczarowani, jeżeli w trakcie kontroli poznamy sumę za grzywnę, a także liczbę punktów karnych. Jeżeli ktoś ma już jakiś dorobek na koncie wówczas może łatwo i szybko stracić uprawnienia. A to oznacza, że na długi czas nie wsiądzie za kierownicę swojego samochodu.

prawo jazdy wymiana

Zmiana ma być na lepsze

Dla wielu osób zmiana przepisów jest na pewno bardzo kontrowersyjna. Może okazać się również bardzo bolesna finansowo, jeżeli w którymś momencie na drodze powinie się noga. Zmiany jednak mają wpłynąć na myślenie kierowców, a dokładniej na ich bezpieczniejszą jazdę. Wszystko po to, aby na drogach było mniej wypadków i ginęło mniej osób.

Zmiany zostały tak stworzone, że mają trafiać głównie w piratów drogowych. Trzeba będzie się zatem pilnować, aby policja nie zaliczyła nas do tego grona. Warto pamiętać, że z powodu zmian przepisów łatwiej będzie stracić prawo jazdy. Choćby świadczy o tym sam fakt, że punkty karne będą gromadzić się przez dwa lata, a nie rok. Niewątpliwie osoby pracujące jako kierowcy muszą jeździć od 1 stycznia znacznie ostrożniej, aby nie stracić czegoś więcej niż tylko uprawnień do kierowania.

prawo jazdy uprawnienia

 

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News