PILNE: W piątki lepiej nie jeździć na stacje paliw. Podano liczby, które jednoznacznie mówią dlaczego nie warto

PILNE: W piątki lepiej nie jeździć na stacje paliw. Podano liczby, które jednoznacznie mówią dlaczego nie warto

stacje paliw tankowanie

Podaj dalej

Kiedy najlepiej nie jechać na stacje paliw? Wygląda na to, że piątek jest takim dniem w tygodniu. Tankowanie może okazać się znacznie droższe, niż tylko to, co wlejemy do baku. Tak pokazują dane, które mogą przerazić niektóre osoby. A wszystko przez niebezpieczeństwo jakie czycha w drodze na stacje, a także w momencie powrotu do domu.

Stacje paliw, ale nie tylko one

benzyna stacja paliw
fot. freepik.pl

Piątek to dzień w którym niewątpliwie przychodzi bardzo duże rozluźnienie. To z racji tego, że dla wielu Polaków to ostatni dzień w pracy, po której rozpoczynają już weekend. Niestety okazuje się, że znaczna część osób nie zalicza tego dnia do udanego. Najłatwiej w piątek właśnie można popsuć sobie humor na całe dwa i pół dnia.

Z danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego wynika, że to piątek jest dniem, w którym dochodzi do największej ilości zdarzeń na drodze. Mowa o wszelkiego rodzaju wypadkach czy kolizjach. Jeżeli ktoś specjalnie chce jechać na stacje paliw lub w inne miejsce ”na szybko”, lepiej” to zrobić w inny dzień. Statystycznie zmniejszymy ryzyko niebezpieczeństwa.

Sobota, a zwłaszcza niedziela jest najbardziej bezpiecznym dniem tygodnia na drogach. I to właśnie w te dni najlepiej załatwiać wiele spraw. Udanie się na stacje paliw, zakupy, załatwienie drobnych spraw, lepiej przełożyć. Bo to właśnie pośpiech najczęściej okazuje się, że dochodzi do kolizji i wypadków na drogach. Nawet jeżeli mamy do przejechania ledwie kilometr bądź kilka.

diesel benzyna stacja
fot. freepik

Co mówią liczby?

W piątki w ubiegłym roku na doszło do 170 tysięcy zdarzeń na drodze. Niewątpliwie część z tych osób tylko na szybko udawała się na stacje paliw. Nieznacznie lepiej wypadł poniedziałek, bowiem było o 10 tysięcy mniej zdarzeń. Mamy do czynienia zatem z początkiem tygodnia i końcem tygodnia pod kątem pracy. Przypadek?

Dla przypadku w niedziele łącznie doszło do 62 tysięcy zdarzeń na drogach. Liczby nie kłamią i pokazują jednoznacznie, w które dni jest najniebezpieczniej na drogach. Wygląda zatem na to, że w piątek najlepiej nie wychylać się, jeżeli nie ma takiej potrzeby. Z kolei jeżeli musimy już jechać, to należy zachować szczególną ostrożność.

ceny paliw stacja
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News