PILNE: W kwietniu za LPG zapłacimy poniżej 3 złote! Wracają złote czasy dla kierowców

PILNE: W kwietniu za LPG zapłacimy poniżej 3 złote! Wracają złote czasy dla kierowców

LPG paliwo autogaz

Podaj dalej

Dla kierowców tankujących LPG kwiecień będzie bardzo przyjemnym miesiącem. Podwyżka ceny autogazu z którą mamy obecnie do czynienia okazuje się, że będzie tylko chwilowa. Nie będzie zatem sytuacji, która w ostatnim czasie niepokoiła wiele osób, że nadejdzie fala kolejnych podwyżek. Czas na odpływ i to wygląda na to, że dość skuteczny.

LPG znów wzbogaci portfele

podatek paliwo stacja paliw
fot. freepik.pl

Lada moment LPG znów stanie się paliwem, którego będą zazdrościć pozostali. Choć nawet obecnie i tak wielu kierowców wzdycha z łezką w oku, patrząc na cenę i porównując ją z pozostałymi paliwami. Na tę chwilę za LPG trzeba zapłacić około 3,70 złotych za litr, ale już niebawem cena powinna kurczyć się w oczach.

W kwietniu przewidywane są znacznie spadki ceny, a czynników ku temu, które sprzyjają jest kilka. Wspomnieć tu można chociażby o zmianach parametrów w LPG, które sprawiają, że dominujący będzie tańszy gaz. Do tego autogazu jest coraz więcej na rynku, a wszelkiego rodzaju sankcje czy embarga na Rosję nie mają tutaj większego znaczenia.

Wedle szacunków do świąt Wielkanocnych cena powinna zbliżyć się do kwoty 3 złote, a pod koniec kwietnia nawet poniżej tej wartości. Tutaj warto odnieść się do poprzedniego roku, gdy w podobnym okresie mieliśmy do czynienia z bardzo podobną sytuacją. Wtedy czynniki zewnętrzne także nie były straszne LPG i teraz zapowiada się podobnie.

lpg-paliwo-ceny-paliw
fot. freepik

Cena autogazu w hurcie nie drgnęła

Warto zwrócić uwagę, że już blisko półtora tygodnia ceny w hurcie za autogaz w ogóle się nie zmieniają. Są cały czas na takim samym poziomie, a więc średniej utrzymującej się na poziomie 3,33 zł/l. Wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejny krok w kierunku zmiany, ale wiele wskazuje na to, że będzie to zmiana na plus. Oczywiście dla kierowców.

Kierowcy muszą mieć na uwadze, że LPG ma wahania swojej ceny. Z reguły są one zawsze jednak miejscowe i co najważniejsze – szybko wraca ona na właściwe strony. Niewątpliwie najlepiej kierować się średnią ceny w perspektywie kilku miesięcy, a najlepiej roku. Mało kto sobie zdaje sprawę, że średnio za autogaz płacił rok temu 2,59 zł/l. A przecież pamiętamy okresy, gdy cena wędrowała powyżej 3 złote.

autogaz lpg gaz
fot. freepik.pl

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News