PILNE: W końcu zaktualizowano ceny paliw na stacjach. Czy aby na pewno tak powinny one teraz wyglądać?

PILNE: W końcu zaktualizowano ceny paliw na stacjach. Czy aby na pewno tak powinny one teraz wyglądać?

Ceny paliw po weekendzie

Podaj dalej

Po kilku dniach w końcu poznaliśmy nowe ceny paliw jakie będą obowiązywały na polskich stacjach paliw. Zaktualizowano hurtowe ceny paliw, co obecnie trzeba uznać za największa podstawę ku temu, za ile będziemy tankować. Zmiany można uznać za zaskakujące, bowiem kierowcy chyba spodziewali się czegoś zupełnie innego patrząc na ostatnie dni.

Jakie ceny paliw w połowie stycznia?

benzyna diesel promocja paliwo ceny paliw
fot. freepik.com – nMicrostock

Na stacjach paliw nie będzie większych zmian w cenach, bowiem w hurcie niewiele one potaniały. Ceny są praktycznie identyczne takie, jak na początku roku, kiedy ropa Brent była droższa o 6-7 dolarów. Warto zauważyć także, że w tym czasie niewiele zmieniła się cena dolara. Można zatem odnieść wrażenie, że znów płacimy więcej za tankowanie niż powinniśmy.

Diesel w hurcie wyceniany jest obecnie na 6,02 zł/l, a więc po dodaniu podatku na stacjach cena powinna wynosić 7,40 zł/l. Z kolei patrząc na benzynę ta jest w cenie 5,07 zł/l, a więc tankowanie kierowców powinno wynosić 6,23 zł/l. O ile cena za 95-tkę może być na pewien sposób akceptowalna, to jednak olej napędowy wciąż bardzo mocno daje w kość wszystkim tym, którzy muszą go tankować.

Bardzo korzystna wciąż pozostaje cena za LPG i tutaj wciąż nieprzewidywane są żadne większe zmiany. Wciąż będzie w niektórych częściach kraju znaleźć stacje paliw, gdzie autogaz będzie w cenie 2,99 zł/l. Ceny paliw zatem jak widać wciąż pozostają na takim samym poziomie od kilku tygodni mimo, że dochodzi do pewnych zawirowań jeżeli chodzi o cenę ropy Brent.

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – alfredo.lopez

Sytuacja pozostanie niezmienna?

Jak dalej będą kształtowały się ceny paliw? Wygląda na to, że do momentu, w którym cena ropy nie pójdzie w górę na stacjach paliw niewiele się zmieni. Jak widać ceny paliw ciężko mają tanieć, ale zapewne łatwiej będzie im drożeć. Przekonamy się o tym zapewne za jakiś czas, a już na pewno w lutym, kiedy to zapowiadane są większe podwyżki przez embargo.

Podobna sytuacja miała już miejsce w 2022 roku, kiedy na stacjach paliw często doświadczaliśmy podobnych sytuacji. Na razie na pewno warto odważniej korzystać z możliwości tankowania, gdy tak kształtują się ceny paliw. Bo niebawem mogą one bardziej zniechęcać do tego, aby zajeżdżać na stacje.

koronawirus covid lockdown paliwo ceny paliw ropa naftowa
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News