PILNE: W końcu zaktualizowano cenę za diesel, benzynę i LPG! Duże zaskoczenie po kilku dniach posuchy

PILNE: W końcu zaktualizowano cenę za diesel, benzynę i LPG! Duże zaskoczenie po kilku dniach posuchy

diesel benzyna paliwo

Podaj dalej

Wiadomo już jakie nowe ceny w najbliższych dniach będą obowiązywały za diesel, benzynę oraz LPG. Duża niespodzianka znów dotyczy oleju napędowego, który po raz kolejny w tym roku osiągnął rekordową średnią kwotę w hurcie. To niestety nie jest dobra wiadomość dla gospodarki w naszym kraju. W przypadku tego paliwa należy spodziewać się korekt w górę.

Diesel umacnia się na pozycji lidera w Polsce

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

Niestety, ale olej napędowy ma się coraz gorzej w naszym kraju. Jego średnia cena to już 7,38 zł/l, bez podatku i bez marży. Wliczając jednak już sam VAT mamy do czynienia z ceną na poziomie 7,97 zł/l, a więc brakuje tylko trzech groszy do kwoty 8 złotych. Niestety wydaje się już nieuniknione to, aby diesel rozpoczynał się lada moment od kwoty 8 złotych na stacjach paliw.

Nieco lepiej wypada benzyna, choć i tak tutaj nie należy mówić o żadnej rewelacji. W hurcie jest ona już 23 grosze tańsza niż benzyna i jest na dobrej drodze ku temu, aby zejść poniżej 7 złotych w zamówieniach. Brakuje do tego jeszcze 15 groszy. Mimo wszystko to jednak wciąż jeszcze wysoka cena, która oscyluje bliżej 8 złotych w detalu. Niebawem jednak może zbliżyć się do kwoty 7,50 zł/l.

Najlepiej w tym wszystkim wypada LPG. Najtańsze paliwo w Polsce od kilku tygodni nieustannie tanieje i można je zatankować już nawet poniżej kwoty 3 złote. Oczywiście to wyjątki, które w wielu miastach ciężko może być znaleźć. Mimo wszystko cena lekko powyżej 3 złote staje sięjuż czymś naturalnym. Rozbieżności w cenie autogazu są bardzo duże, więc trzeba dobrze się rozglądać wybierając stacje paliw.

stacje paliw diesel benzyna
fot. freepik

Zamieszanie z cenami paliw będzie trwać

Cena za diesel pokazuje, że sytuacja na rynku paliw wcale nie jest dobra. Nawet pomimo ostatniego spadku ceny ropy i osłabnięcia nieznacznie dolara wciąż mamy do czynienia z podwyżkami. Co zatem może przyczynić się do tego, że naprawdę zaczniemy obserwować realnie spadki cen? Dziś trudno wskazać nawet taki bodziec.

Paliwo jest drogie i będzie drogie. Nawet benzyna po chwilowym spadku lada moment zacznie drożeć. Można spodziewać się nawet tego, że stacje paliw nie będą mocno regulowały cen. Wszystko z racji tego, aby w przypadku oleju napędowego uciec od kwoty 8 złotych. Po prostu do 95-tki trzeba będzie ”dopłacić”.

paliwo ceny paliwa diesel benzyna
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News