PILNE: W jakiej cenie diesel, benzyna i LPG w pierwszej połowie lipca? Tego nie spodziewali się nawet najwięksi krytycy

PILNE: W jakiej cenie diesel, benzyna i LPG w pierwszej połowie lipca? Tego nie spodziewali się nawet najwięksi krytycy

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Cena za diesel, benzynę i LPG to wciąż nieodłączny element życia Polaków i codziennych rozmów. To właśnie to ile zapłacimy za paliwo przy kolejnym tankowaniu wzbudza jedne z największych emocji. Nie zawsze były i są one pozytywne, ale lipiec na pewno pod tym względem bedzie wyglądał zupełnie inaczej. A na pewno jego pierwsza część.

Lipiec pod znakiem niższych cen za diesel, benzynę i LPG

diesel benzyna tankowanie
fot. freepik

Oczywiście wśród wszystkich paliw jest dominator, który jest bezkonkurencyjny. Wiedzą o tym wszyscy posiadacze instalacji gazowej w samochodzie, którym tak naprawdę zazdroszczą w obecnych czasach wszyscy. LPG na coraz większej licznie stacji paliw w Polsce kosztuje już w okolicach 3 złote za litr. Może autogaz zatankować zarówno nieznacznie powyżej tej ceny, jak i poniżej. Cena hurtowa tego paliwa spada już od półtora miesiąca.

W ostatnim czasie coraz więcej powodów do zadowolenia daje również benzyna i diesel. Ceny tych paliw od blisko trzech tygodni notują wyłącznie spadek cen i naprawdę jest coraz bliżej tego, a by wartości netto zeszło do poziomu poniżej 7 złotych. No i nie można zapominać o tym, że coraz więcej stacji paliw pozwala tankować taniej, niż pokazuje pylon. A to za sprawą specjalnie przygotowanych ofert na wakacje.

Okres wakacyjny nie jest zatem najczarniejszym okresem w ciągu roku, jak sugerowano już kilka miesięcy temu. Takie słowa można było usłyszeć jeszcze w maju, kiedy tak naprawdę ceny pali zaczynały dalej rosnąć. Okazało się jednak zupełnie coś innego. Paliwo może być tańsze nawet wtedy, kiedy jest potencjalnie na niego największy popyt.

diesel hurt cena
fot. freepik.com

Do pełni szczęścia daleka droga

Oczywiście wciąż nie jest to cena za benzynę czy diesel taka, jaka może dać w pełni szczęście wielu kierowcom. Wciąż, bowiem cena tankowania na litrze wychodzi około 7,50 złotych za litr, a więc jest dość daleka od tej, jakiej się oczekuje. Wszyscy czekają na moment, aż ceny na stacjach paliw w Polsce będą pokazywały szóstkę z przodu, a najlepiej… piątkę.

Na dzień dzisiejszy jednak nikt nawet nie odważy się wskazać kiedy takie spadki cen mogą nastąpić. Nie wiadomo nawet czy obecna sytuacja jest chwilową w kontekście kilku miesięcy, czy to już po prostu nowa rzeczywistość, do której trzeba się przyzwyczaić i ją tolerować bądź nie. Kiedyś mogło wydawać się, że paliwo jest drogie, ale zatem co można powiedzieć na ten temat dzisiaj?

diesel benzyna ceny paliw paliwo
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News