PILNE: W czwartek ostatni dzień paliwa w Polsce.  Od 1 kwietnia miliony kierowców czeka znacząca zmiana

PILNE: W czwartek ostatni dzień paliwa w Polsce.  Od 1 kwietnia miliony kierowców czeka znacząca zmiana

podatek ceny paliwa stacja paliw

Podaj dalej

To już ostatnie dni tego paliwa w Polsce, którym codziennie jeździ na nim miliony kierowców w Polsce. W czwartek będzie ustawowo ostatnim dniem, kiedy będą mogli je zatankować. Choć tak naprawdę na niektórych stacjach paliw zmiany mogą być już dokonane kilka dni wcześniej. Wszystko po to, aby zdążyć na czas ze zmianą w odpowiednim terminie.

Paliwa LPG ze zmianą mieszanki

stacja paliwa tankowanie
fot. freepik.pl

Do czwartku na stacjach paliw oferujących LPG może znajdować się w głównym zbiorniku LPG z mieszanką zimową. Z kolei kolejnego dnia nie można już oferować tego paliwa klientom, bowiem musi być już gaz letni. Wynika to z faktu, że jest on mniej odporny na zamazanie, bowiem od tego terminu ujemne temperatury nie powinny nam już grozić. A na pewno nie należy spodziewać się ogromnych mrozów.

Bo choć na południu Polski śnieg na pewno wciąż zalega i ujemna temperatura nocami występuje, to jednak jest ona niewielka. A na takie warunku nowe paliwa LPG jakie pojawią się na stacjach paliw będą już odporne. Kierowcy na pewno nie zauważa tego w jeździe, bowiem dla kierowców tego typu zmiana jest nie do wychwycenia.

Zmiana ma jeszcze jeden ogromny plus, bowiem dzięki niej paliwa LPG na stacjach będą tańsze! Zmiana proporcji propanu i butanu sprawi, że więcej będzie w paliwie gazu tańszego. A więc autoamtycznie zobaczymy to na stacjch paliw. Warto zwrócić uwagę, że to właśnie od tego dnia w ubiegłym roku LPG zaczęło mocno tanieć. Oby i tym razem pojawiła się taka sama sytuacja i ceny spadły poniżej 3 złote.

LPG autogaz ceny
fot. freepik.pl

Zapowiadane są spore obniżki ceny

Już wcześniej zapowiadano, że lada moment cena paliwa LPG powinna tanieć. Na razie wciąż utrzymuje się ona na poziomie około 3,69 złotych za lit, ale po sezonie zimowym powinna ona nieustannie spadać. Kierowców na pewno najbardziej satysfakcjonowała cena poniżej 3 złote i oby taka była! W końcu tanie tankowanie jest ważne dla nas wszystkich, jaki kierowców.

Przed nami nowy miesiąc i nowe niespodzianki, jeżeli chodzi o ceny. Oby były one zawsze wyłącznie pozytywne, bo w przypadku diesla i benzyny jest ogromny znak zapytania, nad tym, co będzie się działo. Tutaj prognozy wskazują, że ceny mogą być większe od tych, z którymi mamy do czynienia obecnie. I to tak naprawdę dużo większe! Czy jednak stanie się to, o czym mówi wiele ekspertów? Na razie cena ropy jest wciąż na podobny poziomie jak była.

autogaz lpg gaz
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News