PILNE: W 2022 roku samochód używany będzie o połowę droższy! Kolejna zła wiadomość dla kierowców

PILNE: W 2022 roku samochód używany będzie o połowę droższy! Kolejna zła wiadomość dla kierowców

uzywany samochod diesel

Podaj dalej

Ten, kto miał w planach kupić samochód używany w tym roku, musi bardzo szybko przeanalizować na nowo swoje możliwości. Ceny pojazdów z drugiej ręki sięgają zawrotnych wzrostów i nie trudno złapać się za głowę. Jak informuje Edmunds.com w Stanach Zjednocznych wartość takich aut w ciągu roku poszła aż o 40 procent w górę i dalej rośnie.

Samochód używany niczym nowy

diesel uzywane samochody

W USA inflacja także jest jedną z najwyższych od wielu lat. Eskperci przyznają zgodnie, że jednym z czynników takiej sytuacji są mocno zawyżane ceny za samochód używany. Co gorsza, w związku z dużymi brakami nowych pojazdów, ten trend się cały czas utrzymuje. Szacuje się, że w ciągu najbliższych miesięcy kierowcy będą musieli zapłacić 50 procent więcej za auto, niż ponad rok temu!

Już dziś średnia za auto z drugiej ręki wynosi blisko 30 tysięcy dolarów. Większość osób już pewni przeliczyła sobie to na złotówki i zobaczyła, że w tej bądź niewiele większej cenie można kupić naprawdę fajny nowy samochód. Oczywiście tam obowiązują zupełnie inne zarobki i ceny, ale mimo wszystko daje to pewien obraz sytuacji przy tak znaczących podwyżkach.

Za taką sytuację odpowiada pośrednio brak półprzewodników, który doskwiera wielu branżom. Brak nowych samochodów na rynku sprawił, że całkowitą metamorfozę przeszedł rynek używanych pojazdów. Kto kupił auto przed rokiem i pojeździł nim dwanaście miesięcy, może na nim obecnie sporo zarobić.

diesel samochod uzywany

Sprowadzanie samochodu z USA traci sens

W ostatnich latach dość modne było sprowadzić samochód używany do Polski i go sprzedać. Brzmiało to dobrze w reklamie i sprawiało, że potencjalny klient z większą ciekawością patrzył na ofertę. Prawda jest jednak taka, że obecnie taki biznes po prostu się nie kalkuluje. Matematyka sprawia, że ze świecą szukać osoby, która zdecyduje się aż tak drogo kupić pojazd.

Zwłaszcza, że po drodze musi dodatkowo zarobić jeszcze kilka osób. Patrząc na oferty ze Stanów Zjednoczonych warto zatem dwa razy się zastanowić, czy po prostu nie przepłacamy. Mimo wszystko w tym szalonym okresie warto poszukać innych rozwiązań na rynku, który wbrew pozorom dużo oferuje.

Handlarz samochody uzywane

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News