PILNE: Używany samochód przynosi niebotyczne zyski. Kierowcy nie doceniają co stoi pod ich domem

PILNE: Używany samochód przynosi niebotyczne zyski. Kierowcy nie doceniają co stoi pod ich domem

samochod uzywany sprzedaz

Podaj dalej

Wielu kierowców nie zdaje sobie sprawy albo nawet nie docenia tego, jaką lokatą jest ich samochód. I to bez względu na to, jaki posiada silnik, jaki ma wiek, a coraz częściej i przebieg zaczyna odgrywać coraz mniej kluczową rolę. Liczy się tylko jedno – jeżdżące auto na czterech kółkach. Dziś to niezwykle cenna rzecz jaką można posiadać.

Samochód to znakomita lokata

samochod sprzedaz parking
fot. freepik

Już blisko dwa lata obserwujemy zjawisko, które prowadzi do wzrostu cen używanych samochodów. Już praktycznie nie dziwi to, że pojazd zakupiony przed rokiem można sprzedać znacznie drożej po roku. Kto lepiej odnajduje się w handlu autami, przeżywa niewątpliwie najlepsze lata jeżeli chodzi o zysk. A perspektywy na kolejne miesiące są dobre.

W kolejnych miesiącach samochody używane dalej będą zyskiwały na wartości. Już teraz statystyki pokazują, że ceny są nawet o 40 procent większe, niż przed pandemią. Tym samym kto kupił np. auto dwa-trzy lata temu, dziś może je sprzedać nie tyle co za tą samą cenę, ale i na nim zarobić! A wraz z upływem czasu może to być większa suma.

Rynek motoryzacyjny zmienił się dość znacząco i trudno się temu dziwić. Nowy samochód obecnie to nie tylko duży wydatek, ale również długi czas oczekiwania na pojazd. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się inwestować w dobre samochody używane, które stosunkowo mają np. niewiele lat. Ale i to nie jest klucz do szukania pojazdów.

samochod parking auto
fot. freepik

Tanio kupić, drożej sprzedać

Jeżeli ktoś zastanawia się nad tym, aby sprzedać samochód, lepiej jeszcze chwilę poczekać. Za kilka miesięcy będzie można zyskać jeszcze więcej, a więc będzie to dobra okazja do jeszcze większego zysku. Oczywiście każdy rozgrywa takie sprawy indywidualnie, bowiem zależą one od wielu czynników. Jedno jednak jest pewne – czas tylko i wyłącznie sprzyja.

Gorzej jednak mają ci, którzy chcą kupić samochód. Muszą oni liczyć się z tym, że jeżeli się nie pośpieszą, to z miesiąca na miesiąc czeka ich większy wydatek. Niewątpliwie takie kroki doprowadzą też do tego, że inflacja będzie miała gorzej wyhamować. Będzie to kolejny produkt, który zyskuje na cenie, a nie traci.

samochod parking inwestycja
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News