PILNE: Uwaga na paliwo LPG. Kierowcy muszą uważać, aby nie dać się oszukać na stacji paliw

PILNE: Uwaga na paliwo LPG. Kierowcy muszą uważać, aby nie dać się oszukać na stacji paliw

LPG paliwo autogaz

Podaj dalej

Ważny apel do kierowców, którzy na co dzień tankują LPG do swoich samochodów. Uważajcie, gdzie tankującie paliwo, bowiem niektóre stacje paliw zapominają o jednej rzeczy. Dość skrupulatnie trzymają się one starej ceny i nie chcą obniżyć jej, choć już powinni to zrobić kilka dni temu. Efekt? Różnica potrafi sięgnąć nawet 50 groszy!

LPG nie schodzi z ceny na wielu stacjach

lpg-paliwo-ceny-paliw
fot. freepik

W ostatnim czasie LPG potaniało w hurcie o blisko 50 groszy i podobne obniżki zaczęły się już pojawiać na stacjach paliw – ale nie wszędzie. Na większości nawet nie chcą drgnąć o przysłowiowy grosz i wciąż widać np. 3,69 zł/l. Na innych stacjach z kolei widać już ceny w okolicach 3,20 zł/l. Różnice zatem są dość znaczące, biorąc pod uwagę stosunkowo niską cenę tego paliwa.

Dlatego tak ważne jest to, aby kierowcy byli świadomi obecnych cen i nie dawali się oszukać. Bo skoro, gdzieś można zatankować ten sam produkt po cenie 50 groszy niższej na litrze warto to zrobić. Przy pełnej butli z gazem mówimy tutaj o oszczędności ponad 10 złotych. Co za tym idzie, dość szybko można uzbierać na ”darmowe tankowanie”.

W najbliższym tygodniu LPG powinno dalej schodzić z ceny i tak ma wyglądać tendencja najbliższego czasu. Autogaz będzie taniał i będziemy płacili tydzień po tygodniu za niego mniej. W kwietniu niewątpliwie cena 3 złote zostanie przełamana w dół i cena 2,99 zł/l oraz niższa będzie przyświecać na pylonach wielu stacji paliw.

LPG cena paliwa
fot. freepik

Najtańsze i najbardziej opłacalne paliwo

Bardzo dużą opłacalnością wykazuje się LPG na tle pozostałych paliw. Niewątpliwie trudne czasy na rynku paliw wygrywają ci kierowcy, którzy posiadają samochody z instalacją gazową. To ta grupa osób nie musi martwić się o to, ile lada moment będzie kosztowała ropa, a tym samym diesel i benzyna.

LPG nawet jak drożeje i jest droższe o złotówkę, to i tak jest paliwem niezwykle tanim. Ba! Obliczono, że nawet gdyby cena dobiła to 4,50 zł/l to i tak autogaz będzie najbardziej opłacalny, względem pozostałych produktów dostępnych na stacjach paliw. Długo zatem żadne paliwo nie przebije tego, jak opłacalne jest posiadanie gazu w aucie.

ceny paliw lpg benzyna diesel
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News