PILNE: UOKiK przeprowadził kontrolę paliw w Polsce. Czy wysoka cena zawsze równa się wysokiej jakości?

PILNE: UOKiK przeprowadził kontrolę paliw w Polsce. Czy wysoka cena zawsze równa się wysokiej jakości?

jakosc paliw uokik

Podaj dalej

Od dłuższego czasu Polakom doskwierają wysokie ceny paliw. UOKiK sprawdził, czy wraz z wysokimi kosztami benzyny, diesla i LPG w równym tempie podąża jakość. Dla kierowców to niezwykle istotne bowiem wpływa to znacząco na sam samochód. Dobrej jakości paliw daje gwarancję, że nie trzeba będzie narażać się na zbędny wydatek u mechanika.

Ceny paliw idą za jakością

diesel benzyna ceny paliw
fot. freepik.pl

W 2020 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skontrolował kilkadziesiąt stacji paliw w Polsce. Dokonał tego w wielu miastach sprawdzając czy diesel, benzyna i LPG nadaje się do tego, aby ją tankować. Wyniki okazały się bardzo pozytywne, bowiem nie znaleziono stacji paliw, która oferowałaby paliwa w złej jakości.

Warto na bieżąco kontrolować tę stronę, aby wiedzieć czy w okolicy nie pojawi się z czasem czerwony punkt. Jeżeli tak, to będzie oznaczało to, że zdecydowanie lepiej omijać ten punkt i pod żadnym pozorem tam nie tankować. Takie sytuacje w ostatnich latach są jednak bardzo nieliczne. W obecnych czasach nikt nie pozwoli sobie na to, żeby oferować złej jakości produkt w postaci paliw.

Taka informacja oznaczałaby dla danej stacji po prostu koniec. W dobie współczesnych mediów tego typu wiadomość lokalnie rozeszłaby się bardzo szybko. Stacja paliw straciłaby tym samym klientów i z czasem musiałaby po prostu zakończyć swoją działalność. Kilka, kilkadziesiąt lat temu było to zdecydowanie łatwiej ukryć, bo względem potencjalnego rozgłosu.

ceny paliw diesel benzyna lpg
fot. freepik

Szukajcie najtańszych stacji!

Takie informacje, jakie przekazuje UOKiK oznaczają jedno – warto szukać najtańszych stacji paliw w mieście. To pozwoli zaoszczędzić wiecej pieniędzy z domowego budżetu. Nie ma się bowiem co obawiać tego, że tańsze paliwo jest gorszej jakości. Takie pojęcie we współczesnych świecie po prostu nie istnieje.

Istnieje rynek, który jest konkurencyjny i walczy o klienta. Dlatego też można spotkać stacje paliw, które oferują nawet o kilkadziesiąt groszy tańszą benzynę, diesel czy LPG. Nie należy wtedy obawiać się, że takie paliwo zepsuje nasz samochód. Warto zdecydować się na tankowanie i przekonać się, że nic złego dziać się po prostu nie może.

diesel benzyna paliwo ceny
fot. freepik.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News