PILNE: Ubezpieczenie OC samochodu z kolejnymi zmianami. Pieniądze odegrają kluczową rolę

PILNE: Ubezpieczenie OC samochodu z kolejnymi zmianami. Pieniądze odegrają kluczową rolę

policja ubezpieczenie oc

Podaj dalej

To wręcz niewiarygodne, jakie zmiany dokonują się, jeżeli chodzi o ubezpieczenie OC samochodu. Kiedy wydawało się, że w tej kwestii już niewiele może zaskoczyć kierowców, okazuje się, że jest inaczej. Chodzi o kwestie wartości cen polis, które jak się okazuje wciąż tanieją. To ogromne zaskoczenie, bowiem pokazują to dane ze stycznia tego roku.

Ubezpieczanie OC za samochód dalej tanieje!

samochody uzywane sprzedaz

Ciężko znaleźć drugą rzecz w Polsce, która tak samo zachowuje się na rynku jak ubezpieczenie OC za samochód. Kiedy wszystko drożeje w mgnieniu oka, a ceny są świadomie podnoszone, polisa za auto wciąż tanieje. A przecież szkód na drogach nie jest mniej, a co za tym idzie ubezpieczalnie muszą liczyć się ze stratami.

A drożeje wszytko – od samochodów, po naprawy, części i wszystko inne. Co za tym idzie, każdy ubezpieczyciel jest potencjalnie narażony na większe straty. Mimo to jak się okazuje rywalizacja wśród tego typu firm jest tak ogromna, że te wciąż walczą zaciekle o klienta. Oferują coraz niższe roczne ceny za swoje ubezpieczenie OC.

Zaskakujące dane przedstawił w tej kwestii  CUK Ubezpieczenia. Średnie ceny polis komunikacyjnych OC w styczniu 2022 roku w aż 15 miastach wojewódzkich Polski były niższe niż w styczniu roku 2021 roku. Najbardziej staniały w Krakowie – o 8,6 procent i w Zielonej Górze – o 8,3 procent. Jak pokazują dane od połowy 2017 roku ceny ubezpieczeń OC nieustannie są coraz niższe. Mogłoby się wydawać, że wszelka granica możliwości została przekroczona już dawno, ale firmy wciąż zaskakują pod tym względem.

ubezpieczenie OC samochod

Polisy mają być droższe. Tylko kiedy?

Logicznie rzecz patrząc, ubezpieczenie OC za samochód powinno od nowego roku sukcesywnie drożeć. Tak się jednak jak na razie nie dzieje. Taka sytuacja może się jeszcze utrzymać, a jeżeli polisa zacznie drożeć to niewiele. Firmy ubezpieczeniowe wyczekują zapewne września i momentu, aż zaczną zarabiać na nowym taryfikatorze. A dokładniej mówiąc na osobach, które otrzymują mandat i punkty karne.

A, że takich osób nie brakuje to prawdopodobnie to one będą ”sponsorowały” tych, którzy jeżdżą zgodnie z przepisami prawa i ruchu drogowego. Oznacza to, że kto nie będzie spotykał na swojej drodze policji i nie doprowadzi do żadnego zdarzenia, za polisę będzie płacił mało. Gorzej z osobami, które w swoim dorobku będą miały punkty karne. A w zasadzie ich większą ilość.

ubezpieczenie oc polisa

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News