PILNE: Ubezpieczenie OC samochodu podrożało! Już teraz nie zapłacimy mało za kolejną polisę

PILNE: Ubezpieczenie OC samochodu podrożało! Już teraz nie zapłacimy mało za kolejną polisę

PILNE: Ubezpieczenie OC samochodu podrożało! Już teraz nie zapłacimy mało za kolejną polisę

Podaj dalej

Od zawsze mówiło się, że ubezpieczenie OC podrożeje i to już się tak naprawdę dzieje. Podnoszenie kosztów polisy za samochód nie jest tematem przyszłościowym, tylko aktualnym. Już w poprzednim miesiącu wszyscy kierowcy wykupujący ubezpieczenie płacili więcej o około 30 złotych. Z kolei patrząc na poprzedni rok kwota jest już większa o około 50 złotych.

Trwa proces podnoszenia kosztów za ubezpieczenie OC

kierowco kara ubezpieczenie oc
fot. freepik

Powody podwyżek są dobrze znany wszystkim od dawna. Liczba zdarzeń drogowych, ceny części, części usług, etc. – to wszystko sprawia, że niemożliwe staje się, aby ubezpieczenie OC było wciąż tak tanie. Do tego dochodzi kwestia Komisji Nadzoru Finansowego, która dała jasne wytyczne jakie kierunek mają obierać ubezpieczalnie.

Rywalizacja na rynku ubezpieczeń samochodów trwa od dawna. Firmy przebijają się w tym, kto zaoferuje mniej, aby tylko pozyskać klienta. Koniec końców doprowadziło to do pewnej patologii, która zbyt zaniżyła cenę świadczenia. Tym samym odbijało się to później niejako na jakości samych usług.

Kierowcy muszą spodziewać się tego, że wraz z upływem kolejnych miesięcy ubezpieczenie OC na samochód będzie drożało. Najbardziej przekonają się o tym właściciele pojazdów, których polisa wygasa około czerwca 2023 roku. Róznica w cenie między ubiegłoroczną polisą, a tam jaką przyjdzie im płacić będzie już bardzo wyraźna.

ubezpieczenie samochodu cena
fot. freepik

Cichy ratunek to mandat

KNF chce, aby polisy zdrożały o około 20 procent, a więc plus minus 250 złotych od średniej ceny za polisę. To dużo, ale całkiem możliwe, że różnicę tę pokryją osoby, które otrzymują mandaty za jazdę. Jak wiadomo przyjdzie im płacić znacznie większe ubezpieczenie OC zależnie od ilości punktów karnych.

Takie osoby mogą ocalić te, które jeżdżą bezpiecznie. Na razie jednak wszyscy czekają na to, aby zobaczyć jak to będzie wyglądało w praniu. Musi zatem upłynąć trochę czasu, aby zobaczyć dane, na podstawie których będzie można bardziej doceniać bezpieczną jazdę.

ubezpieczenie samochód po burzy freepik jpg
fot. freepik

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News