PILNE: Ubezpieczenie OC od 1 stycznia 2022 z dużymi zmianami. Kierowcy zapłacą znacznie więcej

PILNE: Ubezpieczenie OC od 1 stycznia 2022 z dużymi zmianami. Kierowcy zapłacą znacznie więcej

ubezpieczenie oc niskie składki

Podaj dalej

To kolejna zła wiadomość dla kierowców, tym razem jeżeli chodzi o ubezpieczenie OC samochodu. Od 1 stycznia 2022 roku wchodzą zmiany związane ze wzrostem minimalnego wynagrodzenia, a to rykoszetem odbije się na wielu osobach. Warto zapisać sobie kiedy dokładnie mija termin naszej polisy i nie spóźnić się z jej opłatą. Kary bowiem będą wyższe niż w tym roku.

Ubezpieczenie OC z większą karą

Wiadomo już oficjalnie, że od przyszłego roku minimalne wynagrodzenie brutto wyniesie 3 010 złotych. Jak zawsze przekłada się to na kary dla osób, które ubezpieczenie OC samochodu nie wykupiły na czas. Jeżeli właściciel samochodu osobowego zlekceważy temat ubezpieczenia musi liczyć się z karą w wysokości 6 020 złotych! Oczywiście do tego mogą dojść dodatkowe koszty związane z konsekwencją opłat za dane zdarzenie na drodze – o ile takie miało miejsce.

Jeszcze więcej zapłacą kierowcy ciężarówek 9 030 złotych, natomiast mniej właściciele pozostałych pojazdów – 2 003 złotych. Dlatego tak ważne jest, aby zawsze na czas zamknąć temat zaktualizowania polisy na następny rok. Zwłaszcza, że Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny działa coraz lepiej i nie ma co liczyć na to, że kara z tego tytułu nas ominie.

Jeżeli chodzi o samochód osobowy już trzy dni ”sklerozy” wystarczą do tego, aby zapłacić 1 204 złote. Z kolei dwa tygodnie zapomnienia to już 3 010 złotych. Jak widać nie są to małe pieniądze i kilkukrotnie mogą przekroczyć wartość samego ubezpieczenia OC. W dodatku istnieje ryzyko dokonania szkody, za którą później przyjdzie nam zapłacić z własnej kieszeni. A tutaj można to liczyć już często nawet w dziesiątkach tysięcy.

Cena samego ubezpieczenia OC także ma wzrosnąć

Trzeba być przygotowanym na to, że wzrośnie również stawka za ubezpieczenie OC. Wynika to z tego, że dochodzi do coraz większej ilości szkód na drogach. Wzrosła wartość samochodów, wzrosły ceny za części samochodowe, a także sama usługa naprawy poszła w górę. To wszystko przekłada się na to, że stawka za polisę nie jest już relatywnie opłacalna dla ubezpieczyciela.

To o ile wzrośnie dokładnie cena zależy jak zawsze od tego, gdzie ubezpieczymy auto, jak i od województwa w którym mieszamy. Warto jednak odłożyć więcej pieniędzy, bo na pewno zapłacimy więcej w 2022 roku, niż w 2021 roku za ubezpieczenie OC.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News