PILNE: Ubezpieczalnie samochodów mają ogromny problem. Wizerunek albo kierowca

PILNE: Ubezpieczalnie samochodów mają ogromny problem. Wizerunek albo kierowca

kierowcow jazda probna

Podaj dalej

Każdy kierowca po nowym roku będzie zupełnie inaczej traktowany przez swoją ubezpieczalnię. Wiadomo, że w życie wszedł przepis mówiący o tym, że będzie miała ona wgląd do naszych wykroczeń. I to właśnie między innymi na tej podstawie będzie obliczana składa naszej polisy. Im więcej punktów karnych, tym większa roczna składka.

Kierowca kartą przetargową

mandat kierowcy

Na razie nie są znane dokładnie szczegóły w kwestii tego, od kiedy tak naprawdę punkty karne będą wpływać na nasze ubezpieczenie OC. Firmy w tej kwestii milczą i jak na razie żadna nie przedstawiła swojej oferty. A w zasadzie swoich widełek kar, bowiem dla kierowców to jest najistotniejsze, jak proporcjonalnie punkty wpłyną na pieniądz.

Inna kwestia, czy firmy będą w ogóle chciały przedstawiać tego typu zestawienie. Mogłoby to wpłynąć znacząco na ich wizerunek, że walcząc o klienta promują niebezpieczną jazdę. Przykład? Firma X za 5 punktów karnych zwiększa polisę o 100 złotych, a firma Y o 300 złotych. Jak wiadomo w naszym kraju nie trzeba długo czekać na nagonkę. Dlatego tym bardziej pokazuje to, że ubezpieczalnie mogą ukrywać to, ile kierowca realnie dopłaci.

Kwestia kar za mandat i punkty karne będzie po prostu mieszana z innymi czynnikami, o których dana osoba nie do końca może wiedzieć. Gdzieś odejmą, gdzieś dodadzą i nikt nigdy nie zarzuci ubezpieczalni, że promuje niebezpieczną jazdę i piratów drogowych. Walcząc o klienta i o udziały w rynku, wydaje się to najbardziej racjonalne posunięcie.

mandat prawo jazdy

Tajemnica na wagę złota

Jak będzie wyglądała walka w nowej rzeczywistości o klienta? Będzie to niezwykle ciekawe i na pewno warte obserwowania. Kierowca może posiadać w ubezpieczeniu znacznie mniej gwarancji, a nawet nie będzie o tym do końca wiedział. Wszyscy doskonale wiemy, jak wygląda kupowanie polisy przez agentów telefonicznych. Dużo mówią, lecz zazwyczaj mało konkretnie. Bądź po prostu mówią to, co chcemy usłyszeć.

Dlatego każdy kierowca powinien przed zawarciem umowy zaznajomić się z tzw. OWU. W Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia znajdziemy wszystko na temat tego, co zawierać ma nasza polisa. Jeżeli coś budzi nasz niepokój, bądź wątpliwości, wówczas możemy z wszystkiego wypytać konsultanta. Przy tym także sprawdzić jego prawdziwą wiedzę na temat tego, co sprzedaje.

mandaty nowe stawki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News